ورد خبر ورد خبر .

ورد خبر

كاهش قيمت نقاشي ساختمان در سال 1401

نقاشي ساختمان براي بهبود فضاي خانه و محل كار بسيار ضروري است. با رنگ كردن خانه مي‌توانيد ظاهر و احساس خانه را تغيير دهيد. بدون شك هزينه نقاشي ساختمان بالاست. اما چگونه مي‌توان اين هزينه را كاهش داد؟ در ادامه به راهكارهايي اشاره خواهيم كرد تا قيمت نقاشي ساختمان برايتان معقول شود. با ما همراه باشيد. 

1- از چند استاد نقاش ماهر استعلام قيمت كنيد

قبل از اينكه كار را به يك استاد نقاش بسپاريد بهتر است از چند نفر استعلام قيمت كنيد. ترجيحا به سراغ مجموعه‌هاي قديمي و افراد با سابقه برويد. زيرا تخميني كه در قيمت دارند دقيقتر است. بعلاوه هميشه افرادي كه قيمت بسيار پاييني ارايه مي‌كنند منصف نيستند و ممكن است از رنگ درجه 2 يا 3 استفاده كنند كه عمر كمتري دارند و شما هم اصلا متوجه اين موضوع نخواهيد شد. من به شما كافه نقاشي معرفي مي‌كنم قدمت 50 ساله دارد و پروژه‌هاي بسياري را با موفقيت و كيفيت فوق العاده به سرانجام رسانده اند. 

C:UsersG10Desktopنقاشي ساختمان.jpg

2- خودتان نقاشي كنيد

اگر نمي‌خواهيد هزينه كنيد، خودتان قلم و غلتك به دست بگيريد و نقاشي كنيد. البته بايد بدانيد كه اصلا كار ساده اي در پيش نداريد و ممكن است با خرابكاري كه مي‌كنيد هزينه بيشتري براي خود بتراشيد. با اين حال در اين صورت تنها هزينه تهيه رنگ و قلم و .... را بايد پرداخت كنيد. 

3- دير به دير رنگ نكنيد

هرگز صبر نكنيد كه مثلا ده سال بگذرد و بعد خانه را نقاشي كنيد. اين كار باعث افزايش هزينه‌هاي شما خواهد شد. به عنوان مثال هرچقدر اين زمان بيشتر شود هزينه زيرسازي و آماده سازي افزايش پيدا خواهد كرد. بعلاوه ممكن است دوده و كثيفي بيشتري به خورد ديوارها و سقف ها برود كه كار را براي بهبود بسيار سخت كند. 

4- در انتخاب رنگ ديوار دقت كنيد

يكي از كارهايي كه مي‌توانيد براي انتخاب رنگ انجام دهيد اين است كه رنگ‌هايي به جز سفيد انتخاب كنيد. اين رنگ ها معمولا پوشش بالايي دارند و در نتيجه لازم نيست چند لايه از آن به ديوارها زده شود و در نهايت قيمت تمام شده نقاشي ساختمان را كاهش خواهد داد. البته اين مساله خيلي به رنگ بستگي دارد كه بايد با نقاش مشورت كنيد. 

نتيجه گيري 

براي كاهش هزينه هاي نقاشي ساختمان بايد تمام نكاتي كه در بالا به آن اشاره شد را رعايت كنيد. اگر زمان و مهارت كافي داريد مي‌توانيد خودتان بسياري از كارها را در كنار استاد نقاش انجام دهيد. دقيقا مانند يك كارگر حرفه اي كه همين كار از هزينه هاي شما خواهد كاست. 

منبع: 

https://www.linkedin.com/pulse/%25DA%25A9%25D8%25A7%25D9%2587%25D8%25B4-%25D9%2582%25DB%258C%25D9%2585%25D8%25AA-%25D9%2586%25D9%2582%25D8%25A7%25D8%25B4%25DB%258C-%25D8%25B3%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25B3%25D8%25A7%25D9%2584-1401-paintingcafe/برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۲۷:۵۰ توسط:ممد موضوع:

نقاشي ساختمان چقدر هزينه برايمان خواهد داشت؟

پولي كه براي نقاشي ساختمان و زيبايي دكوراسيون خانه خود خرج مي‌كنيد، مطمئناً ارزشش را دارد، در اين مورد فرقي ندارد كه از افراد حرفه‌اي كمك مي‌گيريد يا خودتان اين كار را انجام مي‌دهيد، تغيير رنگ مي‌تواند فضا را به‌كلي متحول كند. هزينه نقاشي خانه به عوامل مختلفي بستگي دارد، به‌عنوان مثال: اندازه فضا، شرايط سطوح، نوع رنگ و... مي‌تواند در قيمت نهايي تأثير داشته باشند. اما اگر قصد داريد از افراد متخصص كمك بگيريد مي‌تواند با رعايت برخي نكات و كسب برخي اطلاعات، هزينه‌ها را تا حدود زيادي كاهش دهيد. در ادامه با ما همراه باشيد تا اطلاعاتي درباره هزينه نقاشي در اختيار شما قرار دهيم.

رنگ آميزي فضاي داخلي خانه توسط نقاش ماهر چقدر هزينه دارد؟

قيمت نقاشي ساختمان معمولاً برحسب مترمربع محاسبه خواهد شد. علاوه بر اين قيمت‌ها مي‌تواند بر اساس رنگي كه انتخاب مي‌كنيد و نيروي كار، موارد ويژه‌اي كه قصد داريد كه كار ببريد و... بستگي دارد. بنابراين مي‌توانيد با تماس با مشاوران كافه نقاشي و بيان شرايط محيطي و موارد انتخابي، قيمت نقاشي ساختمان خود را به‌طور ميانگين دريافت كنيد. سؤالات زير را مي‌توانيد در هنگام مشاوره براي نقاشي ساختمان مطرح كنيد:

 • آيا كف و پنجره‌ها با پوشش مخصوص پوشانده مي‌شود و يا اين مسئوليت بر عهده شماست؟

 • آيا اين تخمين قيمت نقاشي ساختمان، شامل تعمير ديوارها، لكه‌گيري يا ترميم مي‌شود؟

C:UsersG10Desktopنقاشي ساختمان.jpg

رنگ آميزي خانه توسط خودتان چقدر هزينه دارد؟

در اين روش معمولاً هزينهنقاشي ساختمان نصف مقدار هزينه‌اي است كه براي يك نقاشي حرفه‌اي پرداخت مي‌كنيد. در اين روش تنها لازم است رنگ و موادي كه لازم داريد را بخريد و دست‌به‌كار شويد. ازجمله ابزاري كه لازم است تهيه كنيد، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • غلتك

 • قلم‌مو

 • سطل

 • رنگ

 • نوارچسب

 • عينك محافظ

 • ماسك فيلتر دار

 • نردبان

رنگ‌آميزي يك اتاق بسته به تعداد لايه‌هاي رنگ و كارهاي اضافي مانند تزئين مي‌تواند يك تا دو روز طول بكشد. در هنگام محاسبه هزينه نقاشي خانه توسط خودتان، لازم است مواد و زماني را كه صرف مي‌كنيد در نظر بگيريد. البته در اين روش ممكن است پوشش رنگ نهايي، كيفيت نقاشي حرفه‌اي را نداشته باشد. ازاين‌رو بهتري است اين مسئوليت را به افراد متخصص بسپاريد.

چگونه در هزينه نقاشي خانه صرفه جويي كنيم؟

صرف‌نظر كردن از برخي موارد مي‌تواند در كاهش هزينه‌ها و صرفه‌جويي مؤثر باشيد اما ممكن است ميزان رضايت شما را از نتيجه نهايي كاهش دهد. ازاين‌رو مهم است كه بهترين رنگ را متناسب با نياز خود خريداري كرده و تمام مراحل را به‌خوبي انجام دهيد. هيچ‌گاه براي كاهش هزينه نقاشي خانه از لوازم و مواد ارزان‌قيمت استفاده نكنيد، بلكه مي‌توانيد هزينه‌ها را با موارد زير به‌راحتي كاهش دهيد:

 • لوازم موردنياز خود را قرض بگيريد.

لوازم و تجهيزاتي مانند: غلتك‌ها، اسفنج، برس و.... را مي‌توانيد از دوستان يا همسايگان خود قرض بگيريد و در هزينه‌ها صرفه‌جويي كنيد.

 • نياز به پرايمر را مشخص كنيد.

به‌طوركلي، استفاده از پرايمر هزينه نقاشي خانه را افزايش مي‌دهد، و در برخي موارد ممكن است به آن احتياجي نباشد. بنابراين اگر سطح موردنظر شما سالم به نظر مي‌رسد و تميز يا خشك است، مي‌توانيد از اين مورد صرف‌نظر كنيد.

 • اتاق‌ها را اندازه‌گيري كنيد.

قبل از شروع به رنگ‌آميزي، اتاق‌ها را به‌درستي اندازه‌گيري كنيد تا مواد موردنظر را به‌اندازه تهيه كنيد. عددهاي به‌دست‌آمده را در ارتفاع اتاق از كف تا سقف ضرب كنيد تا به متراژ مربع اتاق برسيد. سپس مي‌توانيد اندازه پنجره‌ها را از اين مقدار كم كنيد. عدد نهايي، متراژي است كه بايد براي آن مواد و رنگ تهيه كنيد. اگر قصد داريد سقف را نيز رنگ‌آميزي كنيد و طول و عرض آن را در هم ضرب كنيد تا به متراژ مربع سقف براي رنگ‌آميزي برسيد. براي احتمال خطا در محاسبات، مي‌توانيد 10 درصد به مقدار رنگي كه قصد خريد آن را داريد اضافه كنيد.

 • رنگ مناسبي براي خانه انتخاب كنيد.

يكي از مهم‌ترين اقداماتي كه قبل از انجام عمليات لازم است انجام دهيد، انتخاب رنگ مناسب است. رنگ‌هاي مات ممكن است قيمت‌هاي پايين‌تري داشته باشند، اما در نظر داشته باشيد كه تميز كردن آن‌ها ممكن است بسيار سخت باشد.

جمع‌بندي

رنگ‌آميزي ساختمان مي‌تواند يكي از حساس‌ترين فرآيندها باشد و به مهارت و تخصص نياز دارد. ازاين‌رو بهتر است اين كار را به افراد ماهر در اين زمينه بسپاريد تا نتيجه بهتري دريافت كنيد. براي دريافت مشاوره در خصوص هزينه نقاشي ساختمان مي‌توانيد با مشاوران كافه نقاشي در ارتباط باشيد.

منبع: نقاشي ساختمان چقدر هزينه برايمان خواهد داشت؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۳۳:۰۵ توسط:ممد موضوع:

جدول راهنماي سايز كفش نوزاد + راهنماي كامل

https://www.daraje.com/wp-content/uploads/2022/07/images_1657361796.jpg

 

از جمله مهم‌ترين بخش‌هاي خريد سيسموني نوزاد، خريد كفش و پاپوش براي اوست. شايد اصلا بتوان گفت كه زيباترينش نيز همين قسمت است؛ تصور كنيد، آن كفش‌هاي كوچك و فسقلي، چقدر مي‌توانند بامزه و دلبر باشند!

در خريد كفش نوزاد، درست است كه بايد به زيبايي و ست بودن رنگ آن با ديگر لباس‌هاي نوزاد توجه كرد، اما اين تمام ماجرا نيست. نكات خيلي بيشتري هستند كه بايد حواستان به آن‌ها نيز باشد.

سلامت پاي نوزاد و كودك، از هر چيز ديگري مهم‌تر است و به خصوص اگر فرزند شما تازه شروع به راه رفتن كرده باشد، اين موضوع اهميتي دوچندان پيدا مي‌كند.

به همين دليل، لازم است كه قبل از خريد، تمام نكات لازم را بدانيد و سپس با توجه به آن‌ها، بهترين كفش را براي فرزند دلبند خود، انتخاب كنيد. در اين مطلب كوتاه، ما قصد داريم تا توضيح مختصري از اين نكات، به شما ارائه دهيد. با ما همراه باشيد.

قدم اول: پاي نوزاد را به درستي اندازه بگيريد

اولين قدمي كه بايد براي خريد كفش و يا پاپوش نوزاد به آن توجه داشته باشيد، اندازه‌گيري صحيح سايز پاي نوزاد است.

توجه كنيد كه در ماه‌هاي ابتدايي زندگي، سرعت رشد نوزاد بسيار بالاست و شايد اصلا نياز داشته باشيد كه هر يك تا دو ماه يكبار، كفش يا پاپوش نوزاد خود را تغيير دهيد.

گفته مي‌شود كه در سنين ۴ تا ۵ سالگي، پاي نوزاد شما هر سه ماه يكبار، به اندازه نصف اندازه فعلي‌اش رشد مي‌كند.

به همين دلايلي كه گفته شد، اندازه‌گيري صحيح پاي نوزاد، بسيار اهميت دارد. اندازه گرفتن پاي نوزاد، بسيار ساده است. براي اين كار، تنها كافي است كه پاي نوزاد دلبند خود را روي يك صفحه كاغذ قرار دهيد.

كاغذ را روي يك سطح مستحكم بگذاريد، پاي نوزاد را نيز روي آن قرار دهيد و به كمك قلم، محله قرارگيري انگشت شست پا و پاشنه پا را علامت بزنيد. سپس به كمك خط كش، فاصله بين اين دو نقطه را اندازه بگيريد.

در نهايت، بايد اندازه پاي نوزاد را با جدول سايز كفش نوزاد تطابق دهيد و كفش يا پاپوش مناسبي برايش انتخاب كنيد.

https://www.daraje.com/wp-content/uploads/2022/07/images_1657362914.jpg

قدم دوم: انتخاب سايز كفش مناسب

حال كه اندازه پاي نوزاد خود را مي‌دانيد، بايد كفش مناسبي را مطابق با همين سايز، برايش انتخاب كنيد. كفش و پاپوش نوزاد، درست مثل سايز كفش بزرگسالان است و از سيستم سايزبندي مشابهي پيروي مي‌كند. گفتني است كه بيشتر از ۹۰ درصد كفش‌هاي موجود در ايران، از سيستم سايزبندي اروپايي پيروي مي‌كنند.

سايز پاي نوزاد خود را براي خريد كفش يا پاپوش نوزادي، مي‌توانيد در جدول زير پيدا كنيد:

https://www.daraje.com/wp-content/uploads/2022/07/images_1657361947.jpg

سن نوزاد

اندازه پا

(سانتي‌متر)

سايز كفش

(سيستم اروپايي)

۱ تا ۳ ماهه

۸.۹

۱۶

۳ تا ۶ ماهه

۹.۵

۱۷

۶ تا ۹ ماهه

۱۰.۵

۱۸

۱۰ – ۱۲ ماهه

۱۱.۴

۱۹

۱۵ – ۱۸ ماهه

۱۲.۱

۲۰

۱.۵ تا ۲ ساله

۱۳

۲۱

۲ تا ۲.۵ ساله

۱۴

۲۲

۲.۵ تا ۳ ساله

۱۴.۶

۲۳

۳ تا ۴ ساله

۱۵.۶

۲۴

۴ تا ۴.۵ ساله

۱۶.۵

۲۵

۵ ساله

۱۷.۱

۲۶

۵ تا ۵.۵ ساله

۱۸.۱

۲۷

۵.۵ تا ۶ ساله

۱۹.۱

۲۸

۷ ساله

۱۹.۷

۲۹

۸ ساله

۲۰.۶

۳۰

۹ ساله

۲۱

۳۱

۱۰ ساله

۲۱.۳

۳۲

 

قدم سوم: انتخاب زيره كفش مناسب

هر چند كه خريد پاپوش نوزاد بسيار آسان است و اصلا دردسري ندارد؛ اما در عوض آن، خريد كفش براي كودك ممكن است بسيار چالش برانگيز باشد. زيرا كه بايد به نكات بسياري توجه داشت. اكنون كه سايز مناسب نوزاد خود را مي‌دانيد، بايد به سراغ ساير نكات براي خريد كفش نوزادي برويم.

از جمله اوليه‌ترين نكات خريد كفش نوزاد، آن است كه به جنس زيره كفش نوزاد توجه داشته باشيد. بسته به سن نوزاد شما، اين موضوع مهم‌تر هم مي‌شود. بعد از اينكه نوزاد شما شروع به راه رفتن كرد، جنس زيره كفش بسيار مهم‌تر نيز مي‌شود؛ زيرا كه با سلامت پاي نوزاد، ارتباط مستقيم دارد.

به همين دليل، ما توصيه مي‌كنيم كه به هنگام خريد كفش مناسب نوزاد، به سراغ آن دسته از زيره‌هايي برويد كه به اندازه كافي، نرم و انعطاف‌پذير باشند. زيره كفش خوب، آن است كه نه بيش از حد نرم باشد، نه بيش از اندازه سفت. با كمي لمس كردن و تا كردن كفي كفش در دست خود، مي‌توانيد به راحتي زيره مناسب را تشخيص دهيد. به علاوه، به اين هم توجه داشته باشيد كه وزن كفش (كه قسمت بيشترش را كفي تشكيل مي‌دهد) بيش از اندازه سنگين نباشد. در غير اين صورت، كودك شما را در مدت اندكي، خسته خواهد كرد.

و در آخر، اين را هم به ياد داشته باشيد كه بهترين زيره براي كفش نوزاد، آن است كه عاجدار باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۱۱:۰۰ توسط:ممد موضوع:

چطور به كمك كال تو اكشن رپورتاژ آگهي جذاب بنويسيم

كال تو اكشن تكنيكي در بازار يابي و ديجيتال ماركتينگ است كه كاربر را وادار مي كند كه اقدام به خريد فوري يا واكنشي نسبت به تبليغات شما مي دهد. در اين مقاله قصد داريم به شما نشان دهيم كه چطور مي توانيم رپورتاژ آگهي جذاب به كمك اين تكنيك بنويسيم.

 رپورتاژ آگهي دعوت به عمل بخشي از تبليغات شما است كه به مخاطبان هدف شما مي گويد كه بر روي كلمه يا لينك شما كليك كند و به سايت شما وارد شود تا از خدمات يا محصولات شما استفاده كند. مثال «همين حالا بخريد!» يا همين حالا شروع كن...   

 

هرچه بتوانيد اطلاعات بيشتري را با كال تو اكشن  خود به مشتريان بالقوه خود ارائه دهيد، براي همه طرف هاي درگير بهتر خواهد بود. شما مي توانيد به مخاطبان خود بفهمانيد كه وقتي روي تبليغ شما كليك مي كنند چه انتظاراتي دارند و مي توانيد با ارسال يك پيام واضح و مستقيم، كاربران اشتباه را از كليك كردن منصرف كنيد. در حالي كه درك اين نكته كه مشتريان بالقوه شما به چه عبارات يا پيام‌هايي خاص صنعت پاسخ مي‌دهند نيز مهم است، نكات كال تو اكشن  زير نيز به همان اندازه ارزشمند هستند. 

 

 1. از يك فعل دستور قوي براي شروع كال تو اكشن  خود استفاده كنيد

 

 

همه چيز در مورد واضح و مختصر بودن با كال تو اكشن  است. شما فضاي زيادي در تبليغ خود نداريد تا منظورتان را به مخاطب برسانيد، با محدوديت كاراكتر در هر خط توضيحات 35 كاراكتر، بنابراين مهم است كه مستقيماً به اصل مطلب برويد. به مخاطبان خود اجازه دهيد دقيقا بدانند كه مي‌خواهيد چه كاري انجام دهند، و خسته نباشيد - كال تو اكشن  را با اقدام مورد نظر شروع كنيد.

 

يك وب سايت تجارت الكترونيك راه اندازي كنيد؟ كال تو اكشن  خود را با كلماتي مانند «خريد»، «خريد» يا «سفارش» شروع كنيد.

تبليغ يك خبرنامه يا كاغذ سفيد؟ كال تو اكشن  خود را با كلماتي مانند «دانلود» يا «اشتراك» شروع كنيد

آيا مي خواهيد كسي اطلاعات بيشتري را درخواست كند؟ سعي كنيد «فرم را براي… پر كنيد» يا «دريابيد كه چگونه…»

بياييد به آن مثال كاغذ سفيد برگرديم. اگر شما يك آژانس بازاريابي هستيد كه آخرين نكات و بينش هاي خود را تبليغ مي كنيد، مي خواهيد مطمئن شويد كه مخاطبان شما دقيقاً نحوه دسترسي به آن كاغذ سفيد را مي دانند. اگر كال تو اكشن  شما چيزي مانند «جديدترين مقاله سفيد ما در دسترس است» را خواند، ممكن است نرخ كليك عالي دريافت نكنيد، زيرا ممكن است مردم مطمئن نباشند كه كجا و چه زماني مي‌توانند آن را دريافت كنند. يك فراخوان براي اقدام مانند " همين امروز كاغذ سفيد ما را دانلود كنيد!" بسيار مستقيم و آموزنده است، كه بايد به بهبود CTR كمك كند.

 

2. از كلماتي استفاده كنيد كه احساسات يا اشتياق را برانگيزد 

 

 

شما مي خواهيد بتوانيد در نتيجه اشتياق مخاطبان خود، پاسخ قوي را از خود دريافت كنيد. اگر كال تو اكشن  شما مشتاق باشد، مخاطبان شما نيز مشتاق خواهند بود. يك كال تو اكشن  مانند "اكنون بخريد و 50٪ تخفيف بگيريد!" - نه تنها به آنها منفعت هنگفتي ارائه مي كنيد، بلكه چه كسي از دريافت نصف سفارش خود هيجان زده نمي شود؟

 

براي كسي كه به دنبال رزرو سفر با خانواده خود است، كال تو اكشن  مانند "تعطيلات رويايي خود را همين امروز برنامه ريزي كنيد!" آنها را در مورد مفهوم سفر خانوادگي هيجان زده مي كند و آنها را مشتاق مي كند تا روي تبليغ شما كليك كنند. يك عنصر كوچك و در عين حال موثر در اينجا اضافه كردن يك علامت تعجب به انتهاي كال تو اكشن  است تا اين شور و شوق را برانگيزد. اين باعث مي‌شود كه كال تو اكشن  شما پاپ شود و كمي هم به آن كمك كند.

 

3. به مخاطبان خود دليل بدهيد كه چرا بايد اقدام مورد نظر را انجام دهند

 

به عبارت ديگر، چه چيزي براي آنها مفيد است؟ آيا به آنها كمك مي كند تا وظايف خود را بهتر انجام دهند، وزن خود را كاهش دهند يا در پول خود صرفه جويي كنند؟ اين به شدت با پيشنهاد ارزش يا نقطه فروش منحصر به فرد شما (USP) ارتباط دارد. USP شما مسلماً يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي به دست آوردن سرنخ‌هاي جديد است، بنابراين ايجاد يك تركيب خوب USP/كال تو اكشن  راهي عالي براي افزايش كليك‌ها است. يك مثال خوب از اين مي تواند چيزي شبيه به "امروز تماس بگيريد تا مشاوره رايگان خود را برنامه ريزي كنيد!" نه تنها اقدامي را كه مي‌خواهيد كاربر انجام دهد (امروز تماس بگيريد) را بيان كرده‌ايد، بلكه دليلي نيز براي آنها ارائه كرده‌ايد كه چرا بايد آن اقدام را انجام دهند (مشاوره رايگان).

 

4. از FOMO استفاده كنيد

 

اين در واقع يكي از تاكتيك هاي مورد علاقه من در مورد يك كال تو اكشن  موفق است. ترس از دست دادن، كه با نام FOMO شناخته مي شود، يك انگيزه بسيار موثر است. وقتي مردم فكر مي‌كنند كه ممكن است فرصتي را از دست بدهند كه ممكن است دوباره به وجود نيايد، خيلي سريع به اين كار دست مي‌زنند.

 

يكي از بهترين كاربردهاي FOMO در كال تو اكشن  شما ذكر فروش يا تبليغي است كه شركت شما برگزار مي كند و براي هميشه دوام نخواهد داشت. شما احتمالاً هميشه ايميل هايي با اين نوع پيام ها دريافت مي كنيد، مي دانم كه مطمئن هستم. من در مورد پيام‌هايي مانند «امروز خريد كنيد! فروش روز دوشنبه به پايان مي رسد، شايد در يك تعطيلات آخر هفته سه روزه. يا حتي "تا زماني كه موجودي تمام مي شود، همين حالا بخريد!" در طول فصل تعطيلات ناديده گرفتن چنين درخواستي سخت است، مخصوصاً در شرايط حساس به زمان (مثلاً در فصل كريسمس). مشابه برانگيختن اشتياق همانطور كه قبلاً بحث كرديم، تحريك ترس از دست دادن در كال تو اكشن  مطمئناً چند كليك اضافي براي شما به همراه خواهد داشت. 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۳۱:۳۱ توسط:ممد موضوع:

مهمترين علائم سوختن كمپرسور كولر گازي

يكي از مهم‌ترين قطعات كولر گازي، موتور كولر گازي (يا همان كمپرسور) است كه وظيفه متراكم كردن مبرد و انتقال آن بين اواپراتور و كويل‌هاي كندانسور را بر عهده دارد. كمپرسورهاي كولر گازي براساس نوع گاز، عملكرد و ميزان قدرت، به انواع مختلفي تقسيم مي‌شوند.

 

نصب كولر گازي اهميت زيادي دارد و بايد توسط يك فرد متخصص انجام شود. در صورتي كه مراحل راه اندازي و نصب كولر گازي به درستي انجام نشود ممكن است در كوتاه مدت كمپرسور دستگاه شما دچار مشكل شده و نياز به صرف هزينه براي تعميرات باشد.

علائم سوختن كمپرسور كولر گازي

اگر سيم كشي داخلي موتور دستگاه به شكل جبران ناپذيري آسيب ديده باشد، بدين معناست كه موتور كمپرسور سوخته است. در صورتي كه پيچ موتور كمپرسور سوخته يا باز شده باشد يا به بدنه فولادي پوسته موتور اتصال كرده باشد، لازم است موتور دستگاه تعويض شود. سوختن موتور كولر گازي مي‌تواند علائم مختلفي داشته باشد كه در ادامه اين موارد را بررسي كرده‌ايم.

پريدن فيوز كولر گازي

يكي از نشانه هاي سوختن كمپرسور كولر گازي، اين است كه كليد مينياتوري و فيوز كولر گلزي شما مرتب مي‌پرد. در اين حالت هرگز سعي به روشن كردن دستگاه نكنيد چرا كه فيوز كولر گازي به درستي عمل كرده و از دستگاه شما در برابر خطر احتمالي آتش سوزي يا آسيب جدي‌تر محافظت مي‌كند.

معمولا اين اتفاق زماني مي‌افتد، كه تعداد زيادي از لوازم خانگي برقي به صورت همزمان با هم كار مي‌كنند. اين امر باعث ايجاد فشار زيادي به سيستم مي‌شود. اينكه يونيت بيروني كولر گازي شما همواره برق از دست داده و فيوز مي پرد، مي تواند نشانه‌اي از خراب شدن كمپرسور باشد. در صورتي كه پس از هربار روشن كردن كولر گازي، فيوز مي‌پرد، براي جلوگيري از آسيب به دستگاه حتما از يك تعميركار كولر گازي راهنمايي بگيريد.

روشن نشدن كولر گازي

در صورتي كه پس از روشن كردن كولر گازي با وجود عملكرد مناسب فن و اتصال برق يونيت خارجي، متوجه مي‌شويد كه فضاي شما بسيار گرم است و كولر گازي نمي‌تواند به دماي تنظيم شده برسد، ممكن است كمپرسور كولر گازي خراب شده باشد. اگر كمپرسور دستگاه شما روشن نمي شود، حتما از يك تكنسين متخصص در زمينه تعمير كولر گازي كمك بگيريد. نصب-سرويس-تعمير-كولر-گازي/karabama.com

 

كاهش جريان هوا

كاهش جريان هوا يكي از رايج ترين نشانه‌هاي خرابي موتور كولر گازي است. براي بررسي اين مشكل، دست خود را نزديك دريچه كولر گازي قرار داده تا جريان هوا را بررسي كنيد. در صورتي كه جريان هوا را احساس نكرديد، امكان دارد مشكلي در موتور كولر گازي و كمپرسور رخ داده باشد.

نشت در اطراف يونيت بيروني كولر گازي

وجود رطوبت يا قطرات آب در اطراف يونيت بيروني كولر گازي، مي‌تواند نشان از نشت گاز مبرد و سوختن كمپرسور كولر گازي باشد. نشت گاز مبرد علاوه بر آسيب جدي به دستگاه مي‌تواند يك خطر جدي براي سلامتي شما باشد. بنابراين لازم است كه هرچه سريع‌تر اقدامات لازم براي تعمير كولر گازي انجام دهيد.

ايجاد باد گرم توسط سيستم كولر گازي

اگر با وجود كار كردن كندانسور، متوجه شديد كه باد كولر گازي گرم است، اين مسئله مي‌تواند نشانه‌اي از سوختن كمپرسور دستگاه باشد. چون اگر كمپرسور دچار مشكل شده باشد، نمي‌تواند گاز مبرد را از طريق سيستم پمپ كند و در نتيجه قدرت خنك كنندگي كولر گازي به شدت كاهش مي‌يابد.

تكان خوردن يونيت بيروني پس از شروع به كار كولر گازي

اگر پس از روشن كردن كولر گازي، متوجه شديد كه يونيت بيروني دستگاه تكان مي‌خورد، احتمالا كمپرسور به سختي استارت مي‌خورد و اين مي‌تواند نشانه‌اي از سوختن كمپرسور باشد.

بالا رفتن غيرعادي هزينه برق

بالا رفتن غيرعادي هزينه برق، مي‌تواند يكي ديگر از علائم سوختن كمپرسور دستگاه باشد. اگر كمپرسور مجبور باشد براي خنك كردن هواي محيط بيش از حد كار كند، علاوه بر داغ شدن كمپرسور، هزينه قبض برق شما نيز به صورت غير عادي بالا مي‌رود.

سرويس دستگاه و تعمير كولر گازي در زمان مناسب، علاوه بر افزايش طول عمر دستگاه، به كاهش مصرف برق و افزايش بهره‌وري كولر گازي نيز كمك بسياري خواهد كرد. علائم سوختن موتور كولر گازي پنجره اي تقريبا مشابه نشانه‌هاي علائم سوختن موتور كولر گازي اسپليت است. اگر كمپرسور روشن نمي‌شود، كولر گازي دماي مطلوبي ندارد و خنك نمي كند، دستگاه سر و صداي زيادي دارد يا هزينه برق به صورت غيرمنطقي بالا رفته است، اين احتمال وجود دارد كه موتور كولر گازي شما سوخته باشد. اين موارد براي تمامي برندهاي كولر گازي از قبيل ال جي، سامسونگ، جنرال، اجنرال و... نيز صادق است.

كلام پاياني

توصيه كاراباما (karabama.com) همواره اين بوده است كه براي تعمير كولر گازي به مراكز مجاز مراجعه كنيد چرا كه تعميرات كولر گازي به دليل پيچيدگي‌هايي كه دارد امري دشواري بوده و تنها از عهده يك تكنسين ماهر و آموزش ديده كه داراي شناخت كافي نسبت به اين دستگاه است بر مي‌آيد. با توجه به حضور تكنسين‌هاي متخصص كاراباما در چندين شهر و در نزديكي محل زندگي شما، امكان نصب، سرويس و تعمير كولر گازي در كرج، تهران، اصفهان، رشت و لاهيجان و همينطور تعويض قطعات در روز ثبت درخواست فراهم خواهد شد. اين مجموعه در طول ده سال گذشته نه تنها در جذب تكنسين‌هاي متخصص دقت زيادي به خرج داده، بلكه همواره تلاش كرده است دانش فني آنها را همگام با پيشرفت تكنولوژي به روز نگه دارد. تعمير-كولرگازي-تهران/karabama.com

منبع: hamshahrionline.ir

 

تعمير-كولر-گازي-در-كرج/karabama.com

تعمير-كولر-گازي-ال-جي/karabama.com

تعمير-كولر-گازي-سامسونگ/karabama.comبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۴۷:۴۸ توسط:ممد موضوع: