ورد خبر ورد خبر .

ورد خبر

صادرات خرما

آيا مي‌دانستيد صادرات خرما يكي از افتخارات ايرانيان است؟ بله... از آنجا كه ايران كشوري با مناطق گرم و خشك بوده و براي پرورش انواع خرما بستر بسيار مناسبي را دارد، امكان صادرات خرما به كشورهاي مختلف را نيز دارد. نژاد و جنس خرما در ايران تنوع زيادي دارد، كه داراي شكل ظاهري و مزه‌ي متفاوتي مي‌باشد. 

جالب‌تر اين كه خرماهاي خوش طعم و بسيار باكيفيت ايراني به صورت ساليانه تا 400 هزار تن به كشورهاي مختلف صادر مي‌شود، كما اين كه به طور كامل خرماي مورد نياز داخل كشور هم تأمين مي‌شود. البته ناگفته نماند كه صادرات خرما مراحل و قوانيني دارد كه دانستن آن خالي از لطف نبوده و در ادامه به تفصيل بيان خواهد شد.

اصلي‌ترين مراحل صادرات خرما

طبيعي است كه صادرات خرما هم مانند صادرات ديگر اقلام خوراكي و.. داراي مراحل و سلسله مراتب خاصي است كه مي‌بايست به صورت دقيق مورد بررسي واقع شود. از جمله مهم‌ترين اين مراحل مي‌توان به موارد زير اشاره كر:

  • اخذ كارت بازرگاني: از اولين مراحلي كه بايد براي صادر كردن خرما به كشورهاي مختلف طي شود، اخذ كارت بازرگاني و گمركي مي‌باشد. از آنجا كه تعرفه صادرات خرما در ايران بالا نيست، دريافت اين كارت و مجوز كار خيلي سختي نيست. از طرفي برخي از مجموعه‌ها در زمينه اخذ كارت بازرگاني فعاليت مي‌كنند كه مي‌توانيد اين مسئله را به ايشان بسپاريد.

  • كسب استاندارادهاي جهاني: مجموعه‌ها و شركت‌هايي كه به دنبال صادر كردن خرما به كشورهاي مختلف مي‌باشند، مي‌بايست محصول با كيفيت و مرغوب داشته باشند. براي تاييد كيفيت خرما مي‌بايست استانداردهاي مختلف را نيز به دست بياورند تا بتوانند براي صادرات خرما اقدام كنند.

  • پيدا كردن مشتري: از ديگر ملزومات مهم پا گذاشتن به عرصه‌ي صادرات، پيدا كردن مشتري مي‌باشد. براي آن كه بتوانيد در اين زمينه موفق باشيد، بايد حتماً مشتري ثابت و خواهان در كشورهاي مختلف داشته باشيد. با داشتن مشتريان ثابت مي‌توانيد اين شغل را به صورت حرفه‌اي دنبال كنيد.

******

در صورتيكه صادركننده خرما هستيد و به دنبال خريداران بين المللي هستيد، در سايت زير ثبت نام كنيد:

صادرات خرما basketbulk.com

******

البته ممكن است علاوه بر مراحل فوق، سلسله مراتب ديگري هم وجود داشته باشد، اما اين سه گزينه از اهميت بالايي برخوردار مي‌باشند. از آنجا كه امروزه تعداد افراد زيادي از راهكار صادرات خرما به سود و درآمد بالا رسيده‌اند، مي‌توانيد با اطمينان خاطر در اين زمينه به صورت قانوني فعاليت كنيد.

 

انواع خرما صادراتي كدامند؟

در خاك‌هاي حاصلخيز ايران گونه‌هاي مختلفي از خرما توليد و عرضه مي‌شود، اما همه‌ي اين انواع براي صادرات ارائه نمي‌شوند. براي صادرات انواع خرما، از گونه‌هايي استفاده مي‌شود كه درخور صادرات بوده و در فرآيند ارسال دچار آسيب و... نشده و كيفيت خرما حفظ شود. برخي از نمونه‌هاي مهم در صادرات انواع خرما كه هم‌اكنون هم به عنوان خرماي صادراتي مرغوب معرفي مي‌شود، به شرح زير مي‌باشند:

  1. صادرات خرما مضافتي به عنوان يكي از گزينه‌هاي هميشه پرطرفدار به كشورهاي خارجي صورت مي‌پذيرد، پوست اين نوع خرما به راحتي از گوشت جدا شده و از آن شيره خرما نيز گرفته مي‌شود. بنابراين بديهي است كه صادرات خرما مضافتي مرغوب سود بسيار بالايي نيز به همراه داشته باشد.

  2. صادرات خرما زاهدي كه از آن با نام خرما قصب نيز شناخته مي‌شود، از ارقام مختلف خشك خرما از ايران به كشورهاي ديگر انجام مي‌شود. اين نوع خرما به طور ميانگين در كل كشور در حدود 1000تن برداشت مي‌شود با صادرات خرما زاهدي سود بالايي نصيب كشور ايران خواهد شد.

  3. براي صادرات خرما يكي از گزينه‌ها با نام خرما كبكاب نيز در ميان اقشار مختلف و كشورهاي دنيا طرفداران زيادي دارد، صادرات خرما كبكاب در ايران بيشتر به صورت نارس و رطب انجام خواهد شد. جالب است بدانيد كه اين نوع خرما طعم تلخي دارد، اما خاصيت بسيار زيادي دارد.

  4. از گران‌ترين و مشهورترين خرماهاي صادراتي مي‌توان به خرما پيارم اشاره كرد، كه به نسبت ساير انواع خرما كمي خشك‌تر بوده و پوست آن به راحتي از گوشت جدا نمي‌شود. صادرات خرما پيارم به جهت طعم و شيريني بسيار عالي كه دارد، طرفداران زيادي در سراسر دنيا دارد.

از افتخارات بزرگ كشور ايران است كه به عنوان يكي از برترين توليدكنندگان و صادركنندگان خرما شناخته مي‌شود، اما صادرات خرما هم داراي سلسله مراتب خاصي است كه مي‌بايست بصورت دقيق روشن شود.

خرما ايراني به كدام كشورها صادر مي‌شود؟

خوشبختانه امروزه خرما صادراتي ايراني در كشورهاي مختلفي خواهان دارد؛ چرا كه از كيفيت بالايي برخوردار بوده و طعم و مزه‌ي بسيار عالي دارد. صادرات خرما به هند، صادرات به مالزي، صادرات به تركيه، صادرات به پاكستان و حتي كشورهاي اروپايي هم از ايران صورت مي‌پذيرد. بنابراين روشن است كه توليدكنندگان اين كشور توانسته‌اند در حوزه صادرات خرما به موفقيت برسند. هر يك از انواع خرماهاي صادراتي ايراني در منطقه‌اي از كشور به خوبي رشد مي‌كند، بنابراين مردم هر منطقه مي‌توانند بسته به نوع خرمايي كه پرورش مي‌دهند به ساير كشورها صادرات داشته باشند.

صادرات خرما كم هزينه و پرسود است!

يكي از دلايل بزرگي كه مي‌توان پرورش خرما date fruit BasketBulk و صادرات آن را از بهترين مشاغل در مناطق گرم و خشك ايران دانست، آن است كه براي شروع پرورش دهي خرما و صادرات هزينه‌ي چنداني در بر نخواهد داشت. به عبارت ديگر صادرات خرماهاي مختلف با هزينه‌ي كم راه‌اندازي خواهد شد، اما سود حاصل از صادرات اين محصول بسيار زياد مي‌باشد. بنابراين هيچ نگراني در رابطه با هزينه‌هاي ناشي از صادرات هم وجود ندارد.

البته ناگفته نماند كه بسياري از افراد با راه‌اندازي شركت‌ها و مجموعه‌هاي فعال در زمينه ارسال خرما به ساير كشورها مي‌توانند واسطه انتقال محصولات شما به ساير كشورها شوند. صادرات خرما به ساير كشورها با كمك مجموعه‌هاي فعال در اين زمينه به مراتب راحت‌تر نيز مي‌باشد و دردسرهاي گذراندن مراحل مختلف صادرات را نخواهد داشت.

كلام آخر

صادر كردن خرمايي كه توسط كشاورزان خبره و با تجربه‌ي خرما در ايران توليد و عرضه مي‌شود، به راحتي مي‌تواند موجب جذب مشتريان جديد نيز شود. در حال حاضر بيشتر كشورهاي جهاني مستحضر هستند كه خرماهاي ايراني بسيار مرغوب بوده و مي‌توان از آن به عنوان بهترين خرماهاي جهان نام برد. البته ايران تنها توليد كننده خرما نيست، اما جزو برترين توليد كنندگان جهاني شناخته مي‌شود. اين محصول پر فائده اغلب طبع گرمي دارد و استفاده از آن در فصول سرد براي انسان بسيار توصيه مي‌شود، به طور كلي فوائد خرما به حدي بالا است كه صادرات خرما را بسيار پرطرفدار نشان مي‌دهد.

منبع: https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1133986

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۰:۴۱ توسط:ممد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :