ورد خبر ورد خبر .

ورد خبر

كاهش قيمت نقاشي ساختمان در سال 1401

نقاشي ساختمان براي بهبود فضاي خانه و محل كار بسيار ضروري است. با رنگ كردن خانه مي‌توانيد ظاهر و احساس خانه را تغيير دهيد. بدون شك هزينه نقاشي ساختمان بالاست. اما چگونه مي‌توان اين هزينه را كاهش داد؟ در ادامه به راهكارهايي اشاره خواهيم كرد تا قيمت نقاشي ساختمان برايتان معقول شود. با ما همراه باشيد. 

1- از چند استاد نقاش ماهر استعلام قيمت كنيد

قبل از اينكه كار را به يك استاد نقاش بسپاريد بهتر است از چند نفر استعلام قيمت كنيد. ترجيحا به سراغ مجموعه‌هاي قديمي و افراد با سابقه برويد. زيرا تخميني كه در قيمت دارند دقيقتر است. بعلاوه هميشه افرادي كه قيمت بسيار پاييني ارايه مي‌كنند منصف نيستند و ممكن است از رنگ درجه 2 يا 3 استفاده كنند كه عمر كمتري دارند و شما هم اصلا متوجه اين موضوع نخواهيد شد. من به شما كافه نقاشي معرفي مي‌كنم قدمت 50 ساله دارد و پروژه‌هاي بسياري را با موفقيت و كيفيت فوق العاده به سرانجام رسانده اند. 

C:UsersG10Desktopنقاشي ساختمان.jpg

2- خودتان نقاشي كنيد

اگر نمي‌خواهيد هزينه كنيد، خودتان قلم و غلتك به دست بگيريد و نقاشي كنيد. البته بايد بدانيد كه اصلا كار ساده اي در پيش نداريد و ممكن است با خرابكاري كه مي‌كنيد هزينه بيشتري براي خود بتراشيد. با اين حال در اين صورت تنها هزينه تهيه رنگ و قلم و .... را بايد پرداخت كنيد. 

3- دير به دير رنگ نكنيد

هرگز صبر نكنيد كه مثلا ده سال بگذرد و بعد خانه را نقاشي كنيد. اين كار باعث افزايش هزينه‌هاي شما خواهد شد. به عنوان مثال هرچقدر اين زمان بيشتر شود هزينه زيرسازي و آماده سازي افزايش پيدا خواهد كرد. بعلاوه ممكن است دوده و كثيفي بيشتري به خورد ديوارها و سقف ها برود كه كار را براي بهبود بسيار سخت كند. 

4- در انتخاب رنگ ديوار دقت كنيد

يكي از كارهايي كه مي‌توانيد براي انتخاب رنگ انجام دهيد اين است كه رنگ‌هايي به جز سفيد انتخاب كنيد. اين رنگ ها معمولا پوشش بالايي دارند و در نتيجه لازم نيست چند لايه از آن به ديوارها زده شود و در نهايت قيمت تمام شده نقاشي ساختمان را كاهش خواهد داد. البته اين مساله خيلي به رنگ بستگي دارد كه بايد با نقاش مشورت كنيد. 

نتيجه گيري 

براي كاهش هزينه هاي نقاشي ساختمان بايد تمام نكاتي كه در بالا به آن اشاره شد را رعايت كنيد. اگر زمان و مهارت كافي داريد مي‌توانيد خودتان بسياري از كارها را در كنار استاد نقاش انجام دهيد. دقيقا مانند يك كارگر حرفه اي كه همين كار از هزينه هاي شما خواهد كاست. 

منبع: 

https://www.linkedin.com/pulse/%25DA%25A9%25D8%25A7%25D9%2587%25D8%25B4-%25D9%2582%25DB%258C%25D9%2585%25D8%25AA-%25D9%2586%25D9%2582%25D8%25A7%25D8%25B4%25DB%258C-%25D8%25B3%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25B3%25D8%25A7%25D9%2584-1401-paintingcafe/برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۲۷:۵۰ توسط:ممد موضوع:

نقاشي ساختمان چقدر هزينه برايمان خواهد داشت؟

پولي كه براي نقاشي ساختمان و زيبايي دكوراسيون خانه خود خرج مي‌كنيد، مطمئناً ارزشش را دارد، در اين مورد فرقي ندارد كه از افراد حرفه‌اي كمك مي‌گيريد يا خودتان اين كار را انجام مي‌دهيد، تغيير رنگ مي‌تواند فضا را به‌كلي متحول كند. هزينه نقاشي خانه به عوامل مختلفي بستگي دارد، به‌عنوان مثال: اندازه فضا، شرايط سطوح، نوع رنگ و... مي‌تواند در قيمت نهايي تأثير داشته باشند. اما اگر قصد داريد از افراد متخصص كمك بگيريد مي‌تواند با رعايت برخي نكات و كسب برخي اطلاعات، هزينه‌ها را تا حدود زيادي كاهش دهيد. در ادامه با ما همراه باشيد تا اطلاعاتي درباره هزينه نقاشي در اختيار شما قرار دهيم.

رنگ آميزي فضاي داخلي خانه توسط نقاش ماهر چقدر هزينه دارد؟

قيمت نقاشي ساختمان معمولاً برحسب مترمربع محاسبه خواهد شد. علاوه بر اين قيمت‌ها مي‌تواند بر اساس رنگي كه انتخاب مي‌كنيد و نيروي كار، موارد ويژه‌اي كه قصد داريد كه كار ببريد و... بستگي دارد. بنابراين مي‌توانيد با تماس با مشاوران كافه نقاشي و بيان شرايط محيطي و موارد انتخابي، قيمت نقاشي ساختمان خود را به‌طور ميانگين دريافت كنيد. سؤالات زير را مي‌توانيد در هنگام مشاوره براي نقاشي ساختمان مطرح كنيد:

 • آيا كف و پنجره‌ها با پوشش مخصوص پوشانده مي‌شود و يا اين مسئوليت بر عهده شماست؟

 • آيا اين تخمين قيمت نقاشي ساختمان، شامل تعمير ديوارها، لكه‌گيري يا ترميم مي‌شود؟

C:UsersG10Desktopنقاشي ساختمان.jpg

رنگ آميزي خانه توسط خودتان چقدر هزينه دارد؟

در اين روش معمولاً هزينهنقاشي ساختمان نصف مقدار هزينه‌اي است كه براي يك نقاشي حرفه‌اي پرداخت مي‌كنيد. در اين روش تنها لازم است رنگ و موادي كه لازم داريد را بخريد و دست‌به‌كار شويد. ازجمله ابزاري كه لازم است تهيه كنيد، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • غلتك

 • قلم‌مو

 • سطل

 • رنگ

 • نوارچسب

 • عينك محافظ

 • ماسك فيلتر دار

 • نردبان

رنگ‌آميزي يك اتاق بسته به تعداد لايه‌هاي رنگ و كارهاي اضافي مانند تزئين مي‌تواند يك تا دو روز طول بكشد. در هنگام محاسبه هزينه نقاشي خانه توسط خودتان، لازم است مواد و زماني را كه صرف مي‌كنيد در نظر بگيريد. البته در اين روش ممكن است پوشش رنگ نهايي، كيفيت نقاشي حرفه‌اي را نداشته باشد. ازاين‌رو بهتري است اين مسئوليت را به افراد متخصص بسپاريد.

چگونه در هزينه نقاشي خانه صرفه جويي كنيم؟

صرف‌نظر كردن از برخي موارد مي‌تواند در كاهش هزينه‌ها و صرفه‌جويي مؤثر باشيد اما ممكن است ميزان رضايت شما را از نتيجه نهايي كاهش دهد. ازاين‌رو مهم است كه بهترين رنگ را متناسب با نياز خود خريداري كرده و تمام مراحل را به‌خوبي انجام دهيد. هيچ‌گاه براي كاهش هزينه نقاشي خانه از لوازم و مواد ارزان‌قيمت استفاده نكنيد، بلكه مي‌توانيد هزينه‌ها را با موارد زير به‌راحتي كاهش دهيد:

 • لوازم موردنياز خود را قرض بگيريد.

لوازم و تجهيزاتي مانند: غلتك‌ها، اسفنج، برس و.... را مي‌توانيد از دوستان يا همسايگان خود قرض بگيريد و در هزينه‌ها صرفه‌جويي كنيد.

 • نياز به پرايمر را مشخص كنيد.

به‌طوركلي، استفاده از پرايمر هزينه نقاشي خانه را افزايش مي‌دهد، و در برخي موارد ممكن است به آن احتياجي نباشد. بنابراين اگر سطح موردنظر شما سالم به نظر مي‌رسد و تميز يا خشك است، مي‌توانيد از اين مورد صرف‌نظر كنيد.

 • اتاق‌ها را اندازه‌گيري كنيد.

قبل از شروع به رنگ‌آميزي، اتاق‌ها را به‌درستي اندازه‌گيري كنيد تا مواد موردنظر را به‌اندازه تهيه كنيد. عددهاي به‌دست‌آمده را در ارتفاع اتاق از كف تا سقف ضرب كنيد تا به متراژ مربع اتاق برسيد. سپس مي‌توانيد اندازه پنجره‌ها را از اين مقدار كم كنيد. عدد نهايي، متراژي است كه بايد براي آن مواد و رنگ تهيه كنيد. اگر قصد داريد سقف را نيز رنگ‌آميزي كنيد و طول و عرض آن را در هم ضرب كنيد تا به متراژ مربع سقف براي رنگ‌آميزي برسيد. براي احتمال خطا در محاسبات، مي‌توانيد 10 درصد به مقدار رنگي كه قصد خريد آن را داريد اضافه كنيد.

 • رنگ مناسبي براي خانه انتخاب كنيد.

يكي از مهم‌ترين اقداماتي كه قبل از انجام عمليات لازم است انجام دهيد، انتخاب رنگ مناسب است. رنگ‌هاي مات ممكن است قيمت‌هاي پايين‌تري داشته باشند، اما در نظر داشته باشيد كه تميز كردن آن‌ها ممكن است بسيار سخت باشد.

جمع‌بندي

رنگ‌آميزي ساختمان مي‌تواند يكي از حساس‌ترين فرآيندها باشد و به مهارت و تخصص نياز دارد. ازاين‌رو بهتر است اين كار را به افراد ماهر در اين زمينه بسپاريد تا نتيجه بهتري دريافت كنيد. براي دريافت مشاوره در خصوص هزينه نقاشي ساختمان مي‌توانيد با مشاوران كافه نقاشي در ارتباط باشيد.

منبع: نقاشي ساختمان چقدر هزينه برايمان خواهد داشت؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۳۳:۰۵ توسط:ممد موضوع:

جدول راهنماي سايز كفش نوزاد + راهنماي كامل

https://www.daraje.com/wp-content/uploads/2022/07/images_1657361796.jpg

 

از جمله مهم‌ترين بخش‌هاي خريد سيسموني نوزاد، خريد كفش و پاپوش براي اوست. شايد اصلا بتوان گفت كه زيباترينش نيز همين قسمت است؛ تصور كنيد، آن كفش‌هاي كوچك و فسقلي، چقدر مي‌توانند بامزه و دلبر باشند!

در خريد كفش نوزاد، درست است كه بايد به زيبايي و ست بودن رنگ آن با ديگر لباس‌هاي نوزاد توجه كرد، اما اين تمام ماجرا نيست. نكات خيلي بيشتري هستند كه بايد حواستان به آن‌ها نيز باشد.

سلامت پاي نوزاد و كودك، از هر چيز ديگري مهم‌تر است و به خصوص اگر فرزند شما تازه شروع به راه رفتن كرده باشد، اين موضوع اهميتي دوچندان پيدا مي‌كند.

به همين دليل، لازم است كه قبل از خريد، تمام نكات لازم را بدانيد و سپس با توجه به آن‌ها، بهترين كفش را براي فرزند دلبند خود، انتخاب كنيد. در اين مطلب كوتاه، ما قصد داريم تا توضيح مختصري از اين نكات، به شما ارائه دهيد. با ما همراه باشيد.

قدم اول: پاي نوزاد را به درستي اندازه بگيريد

اولين قدمي كه بايد براي خريد كفش و يا پاپوش نوزاد به آن توجه داشته باشيد، اندازه‌گيري صحيح سايز پاي نوزاد است.

توجه كنيد كه در ماه‌هاي ابتدايي زندگي، سرعت رشد نوزاد بسيار بالاست و شايد اصلا نياز داشته باشيد كه هر يك تا دو ماه يكبار، كفش يا پاپوش نوزاد خود را تغيير دهيد.

گفته مي‌شود كه در سنين ۴ تا ۵ سالگي، پاي نوزاد شما هر سه ماه يكبار، به اندازه نصف اندازه فعلي‌اش رشد مي‌كند.

به همين دلايلي كه گفته شد، اندازه‌گيري صحيح پاي نوزاد، بسيار اهميت دارد. اندازه گرفتن پاي نوزاد، بسيار ساده است. براي اين كار، تنها كافي است كه پاي نوزاد دلبند خود را روي يك صفحه كاغذ قرار دهيد.

كاغذ را روي يك سطح مستحكم بگذاريد، پاي نوزاد را نيز روي آن قرار دهيد و به كمك قلم، محله قرارگيري انگشت شست پا و پاشنه پا را علامت بزنيد. سپس به كمك خط كش، فاصله بين اين دو نقطه را اندازه بگيريد.

در نهايت، بايد اندازه پاي نوزاد را با جدول سايز كفش نوزاد تطابق دهيد و كفش يا پاپوش مناسبي برايش انتخاب كنيد.

https://www.daraje.com/wp-content/uploads/2022/07/images_1657362914.jpg

قدم دوم: انتخاب سايز كفش مناسب

حال كه اندازه پاي نوزاد خود را مي‌دانيد، بايد كفش مناسبي را مطابق با همين سايز، برايش انتخاب كنيد. كفش و پاپوش نوزاد، درست مثل سايز كفش بزرگسالان است و از سيستم سايزبندي مشابهي پيروي مي‌كند. گفتني است كه بيشتر از ۹۰ درصد كفش‌هاي موجود در ايران، از سيستم سايزبندي اروپايي پيروي مي‌كنند.

سايز پاي نوزاد خود را براي خريد كفش يا پاپوش نوزادي، مي‌توانيد در جدول زير پيدا كنيد:

https://www.daraje.com/wp-content/uploads/2022/07/images_1657361947.jpg

سن نوزاد

اندازه پا

(سانتي‌متر)

سايز كفش

(سيستم اروپايي)

۱ تا ۳ ماهه

۸.۹

۱۶

۳ تا ۶ ماهه

۹.۵

۱۷

۶ تا ۹ ماهه

۱۰.۵

۱۸

۱۰ – ۱۲ ماهه

۱۱.۴

۱۹

۱۵ – ۱۸ ماهه

۱۲.۱

۲۰

۱.۵ تا ۲ ساله

۱۳

۲۱

۲ تا ۲.۵ ساله

۱۴

۲۲

۲.۵ تا ۳ ساله

۱۴.۶

۲۳

۳ تا ۴ ساله

۱۵.۶

۲۴

۴ تا ۴.۵ ساله

۱۶.۵

۲۵

۵ ساله

۱۷.۱

۲۶

۵ تا ۵.۵ ساله

۱۸.۱

۲۷

۵.۵ تا ۶ ساله

۱۹.۱

۲۸

۷ ساله

۱۹.۷

۲۹

۸ ساله

۲۰.۶

۳۰

۹ ساله

۲۱

۳۱

۱۰ ساله

۲۱.۳

۳۲

 

قدم سوم: انتخاب زيره كفش مناسب

هر چند كه خريد پاپوش نوزاد بسيار آسان است و اصلا دردسري ندارد؛ اما در عوض آن، خريد كفش براي كودك ممكن است بسيار چالش برانگيز باشد. زيرا كه بايد به نكات بسياري توجه داشت. اكنون كه سايز مناسب نوزاد خود را مي‌دانيد، بايد به سراغ ساير نكات براي خريد كفش نوزادي برويم.

از جمله اوليه‌ترين نكات خريد كفش نوزاد، آن است كه به جنس زيره كفش نوزاد توجه داشته باشيد. بسته به سن نوزاد شما، اين موضوع مهم‌تر هم مي‌شود. بعد از اينكه نوزاد شما شروع به راه رفتن كرد، جنس زيره كفش بسيار مهم‌تر نيز مي‌شود؛ زيرا كه با سلامت پاي نوزاد، ارتباط مستقيم دارد.

به همين دليل، ما توصيه مي‌كنيم كه به هنگام خريد كفش مناسب نوزاد، به سراغ آن دسته از زيره‌هايي برويد كه به اندازه كافي، نرم و انعطاف‌پذير باشند. زيره كفش خوب، آن است كه نه بيش از حد نرم باشد، نه بيش از اندازه سفت. با كمي لمس كردن و تا كردن كفي كفش در دست خود، مي‌توانيد به راحتي زيره مناسب را تشخيص دهيد. به علاوه، به اين هم توجه داشته باشيد كه وزن كفش (كه قسمت بيشترش را كفي تشكيل مي‌دهد) بيش از اندازه سنگين نباشد. در غير اين صورت، كودك شما را در مدت اندكي، خسته خواهد كرد.

و در آخر، اين را هم به ياد داشته باشيد كه بهترين زيره براي كفش نوزاد، آن است كه عاجدار باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۱۱:۰۰ توسط:ممد موضوع:

چطور به كمك كال تو اكشن رپورتاژ آگهي جذاب بنويسيم

كال تو اكشن تكنيكي در بازار يابي و ديجيتال ماركتينگ است كه كاربر را وادار مي كند كه اقدام به خريد فوري يا واكنشي نسبت به تبليغات شما مي دهد. در اين مقاله قصد داريم به شما نشان دهيم كه چطور مي توانيم رپورتاژ آگهي جذاب به كمك اين تكنيك بنويسيم.

 رپورتاژ آگهي دعوت به عمل بخشي از تبليغات شما است كه به مخاطبان هدف شما مي گويد كه بر روي كلمه يا لينك شما كليك كند و به سايت شما وارد شود تا از خدمات يا محصولات شما استفاده كند. مثال «همين حالا بخريد!» يا همين حالا شروع كن...   

 

هرچه بتوانيد اطلاعات بيشتري را با كال تو اكشن  خود به مشتريان بالقوه خود ارائه دهيد، براي همه طرف هاي درگير بهتر خواهد بود. شما مي توانيد به مخاطبان خود بفهمانيد كه وقتي روي تبليغ شما كليك مي كنند چه انتظاراتي دارند و مي توانيد با ارسال يك پيام واضح و مستقيم، كاربران اشتباه را از كليك كردن منصرف كنيد. در حالي كه درك اين نكته كه مشتريان بالقوه شما به چه عبارات يا پيام‌هايي خاص صنعت پاسخ مي‌دهند نيز مهم است، نكات كال تو اكشن  زير نيز به همان اندازه ارزشمند هستند. 

 

 1. از يك فعل دستور قوي براي شروع كال تو اكشن  خود استفاده كنيد

 

 

همه چيز در مورد واضح و مختصر بودن با كال تو اكشن  است. شما فضاي زيادي در تبليغ خود نداريد تا منظورتان را به مخاطب برسانيد، با محدوديت كاراكتر در هر خط توضيحات 35 كاراكتر، بنابراين مهم است كه مستقيماً به اصل مطلب برويد. به مخاطبان خود اجازه دهيد دقيقا بدانند كه مي‌خواهيد چه كاري انجام دهند، و خسته نباشيد - كال تو اكشن  را با اقدام مورد نظر شروع كنيد.

 

يك وب سايت تجارت الكترونيك راه اندازي كنيد؟ كال تو اكشن  خود را با كلماتي مانند «خريد»، «خريد» يا «سفارش» شروع كنيد.

تبليغ يك خبرنامه يا كاغذ سفيد؟ كال تو اكشن  خود را با كلماتي مانند «دانلود» يا «اشتراك» شروع كنيد

آيا مي خواهيد كسي اطلاعات بيشتري را درخواست كند؟ سعي كنيد «فرم را براي… پر كنيد» يا «دريابيد كه چگونه…»

بياييد به آن مثال كاغذ سفيد برگرديم. اگر شما يك آژانس بازاريابي هستيد كه آخرين نكات و بينش هاي خود را تبليغ مي كنيد، مي خواهيد مطمئن شويد كه مخاطبان شما دقيقاً نحوه دسترسي به آن كاغذ سفيد را مي دانند. اگر كال تو اكشن  شما چيزي مانند «جديدترين مقاله سفيد ما در دسترس است» را خواند، ممكن است نرخ كليك عالي دريافت نكنيد، زيرا ممكن است مردم مطمئن نباشند كه كجا و چه زماني مي‌توانند آن را دريافت كنند. يك فراخوان براي اقدام مانند " همين امروز كاغذ سفيد ما را دانلود كنيد!" بسيار مستقيم و آموزنده است، كه بايد به بهبود CTR كمك كند.

 

2. از كلماتي استفاده كنيد كه احساسات يا اشتياق را برانگيزد 

 

 

شما مي خواهيد بتوانيد در نتيجه اشتياق مخاطبان خود، پاسخ قوي را از خود دريافت كنيد. اگر كال تو اكشن  شما مشتاق باشد، مخاطبان شما نيز مشتاق خواهند بود. يك كال تو اكشن  مانند "اكنون بخريد و 50٪ تخفيف بگيريد!" - نه تنها به آنها منفعت هنگفتي ارائه مي كنيد، بلكه چه كسي از دريافت نصف سفارش خود هيجان زده نمي شود؟

 

براي كسي كه به دنبال رزرو سفر با خانواده خود است، كال تو اكشن  مانند "تعطيلات رويايي خود را همين امروز برنامه ريزي كنيد!" آنها را در مورد مفهوم سفر خانوادگي هيجان زده مي كند و آنها را مشتاق مي كند تا روي تبليغ شما كليك كنند. يك عنصر كوچك و در عين حال موثر در اينجا اضافه كردن يك علامت تعجب به انتهاي كال تو اكشن  است تا اين شور و شوق را برانگيزد. اين باعث مي‌شود كه كال تو اكشن  شما پاپ شود و كمي هم به آن كمك كند.

 

3. به مخاطبان خود دليل بدهيد كه چرا بايد اقدام مورد نظر را انجام دهند

 

به عبارت ديگر، چه چيزي براي آنها مفيد است؟ آيا به آنها كمك مي كند تا وظايف خود را بهتر انجام دهند، وزن خود را كاهش دهند يا در پول خود صرفه جويي كنند؟ اين به شدت با پيشنهاد ارزش يا نقطه فروش منحصر به فرد شما (USP) ارتباط دارد. USP شما مسلماً يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي به دست آوردن سرنخ‌هاي جديد است، بنابراين ايجاد يك تركيب خوب USP/كال تو اكشن  راهي عالي براي افزايش كليك‌ها است. يك مثال خوب از اين مي تواند چيزي شبيه به "امروز تماس بگيريد تا مشاوره رايگان خود را برنامه ريزي كنيد!" نه تنها اقدامي را كه مي‌خواهيد كاربر انجام دهد (امروز تماس بگيريد) را بيان كرده‌ايد، بلكه دليلي نيز براي آنها ارائه كرده‌ايد كه چرا بايد آن اقدام را انجام دهند (مشاوره رايگان).

 

4. از FOMO استفاده كنيد

 

اين در واقع يكي از تاكتيك هاي مورد علاقه من در مورد يك كال تو اكشن  موفق است. ترس از دست دادن، كه با نام FOMO شناخته مي شود، يك انگيزه بسيار موثر است. وقتي مردم فكر مي‌كنند كه ممكن است فرصتي را از دست بدهند كه ممكن است دوباره به وجود نيايد، خيلي سريع به اين كار دست مي‌زنند.

 

يكي از بهترين كاربردهاي FOMO در كال تو اكشن  شما ذكر فروش يا تبليغي است كه شركت شما برگزار مي كند و براي هميشه دوام نخواهد داشت. شما احتمالاً هميشه ايميل هايي با اين نوع پيام ها دريافت مي كنيد، مي دانم كه مطمئن هستم. من در مورد پيام‌هايي مانند «امروز خريد كنيد! فروش روز دوشنبه به پايان مي رسد، شايد در يك تعطيلات آخر هفته سه روزه. يا حتي "تا زماني كه موجودي تمام مي شود، همين حالا بخريد!" در طول فصل تعطيلات ناديده گرفتن چنين درخواستي سخت است، مخصوصاً در شرايط حساس به زمان (مثلاً در فصل كريسمس). مشابه برانگيختن اشتياق همانطور كه قبلاً بحث كرديم، تحريك ترس از دست دادن در كال تو اكشن  مطمئناً چند كليك اضافي براي شما به همراه خواهد داشت. 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۳۱:۳۱ توسط:ممد موضوع:

مهمترين علائم سوختن كمپرسور كولر گازي

يكي از مهم‌ترين قطعات كولر گازي، موتور كولر گازي (يا همان كمپرسور) است كه وظيفه متراكم كردن مبرد و انتقال آن بين اواپراتور و كويل‌هاي كندانسور را بر عهده دارد. كمپرسورهاي كولر گازي براساس نوع گاز، عملكرد و ميزان قدرت، به انواع مختلفي تقسيم مي‌شوند.

 

نصب كولر گازي اهميت زيادي دارد و بايد توسط يك فرد متخصص انجام شود. در صورتي كه مراحل راه اندازي و نصب كولر گازي به درستي انجام نشود ممكن است در كوتاه مدت كمپرسور دستگاه شما دچار مشكل شده و نياز به صرف هزينه براي تعميرات باشد.

علائم سوختن كمپرسور كولر گازي

اگر سيم كشي داخلي موتور دستگاه به شكل جبران ناپذيري آسيب ديده باشد، بدين معناست كه موتور كمپرسور سوخته است. در صورتي كه پيچ موتور كمپرسور سوخته يا باز شده باشد يا به بدنه فولادي پوسته موتور اتصال كرده باشد، لازم است موتور دستگاه تعويض شود. سوختن موتور كولر گازي مي‌تواند علائم مختلفي داشته باشد كه در ادامه اين موارد را بررسي كرده‌ايم.

پريدن فيوز كولر گازي

يكي از نشانه هاي سوختن كمپرسور كولر گازي، اين است كه كليد مينياتوري و فيوز كولر گلزي شما مرتب مي‌پرد. در اين حالت هرگز سعي به روشن كردن دستگاه نكنيد چرا كه فيوز كولر گازي به درستي عمل كرده و از دستگاه شما در برابر خطر احتمالي آتش سوزي يا آسيب جدي‌تر محافظت مي‌كند.

معمولا اين اتفاق زماني مي‌افتد، كه تعداد زيادي از لوازم خانگي برقي به صورت همزمان با هم كار مي‌كنند. اين امر باعث ايجاد فشار زيادي به سيستم مي‌شود. اينكه يونيت بيروني كولر گازي شما همواره برق از دست داده و فيوز مي پرد، مي تواند نشانه‌اي از خراب شدن كمپرسور باشد. در صورتي كه پس از هربار روشن كردن كولر گازي، فيوز مي‌پرد، براي جلوگيري از آسيب به دستگاه حتما از يك تعميركار كولر گازي راهنمايي بگيريد.

روشن نشدن كولر گازي

در صورتي كه پس از روشن كردن كولر گازي با وجود عملكرد مناسب فن و اتصال برق يونيت خارجي، متوجه مي‌شويد كه فضاي شما بسيار گرم است و كولر گازي نمي‌تواند به دماي تنظيم شده برسد، ممكن است كمپرسور كولر گازي خراب شده باشد. اگر كمپرسور دستگاه شما روشن نمي شود، حتما از يك تكنسين متخصص در زمينه تعمير كولر گازي كمك بگيريد. نصب-سرويس-تعمير-كولر-گازي/karabama.com

 

كاهش جريان هوا

كاهش جريان هوا يكي از رايج ترين نشانه‌هاي خرابي موتور كولر گازي است. براي بررسي اين مشكل، دست خود را نزديك دريچه كولر گازي قرار داده تا جريان هوا را بررسي كنيد. در صورتي كه جريان هوا را احساس نكرديد، امكان دارد مشكلي در موتور كولر گازي و كمپرسور رخ داده باشد.

نشت در اطراف يونيت بيروني كولر گازي

وجود رطوبت يا قطرات آب در اطراف يونيت بيروني كولر گازي، مي‌تواند نشان از نشت گاز مبرد و سوختن كمپرسور كولر گازي باشد. نشت گاز مبرد علاوه بر آسيب جدي به دستگاه مي‌تواند يك خطر جدي براي سلامتي شما باشد. بنابراين لازم است كه هرچه سريع‌تر اقدامات لازم براي تعمير كولر گازي انجام دهيد.

ايجاد باد گرم توسط سيستم كولر گازي

اگر با وجود كار كردن كندانسور، متوجه شديد كه باد كولر گازي گرم است، اين مسئله مي‌تواند نشانه‌اي از سوختن كمپرسور دستگاه باشد. چون اگر كمپرسور دچار مشكل شده باشد، نمي‌تواند گاز مبرد را از طريق سيستم پمپ كند و در نتيجه قدرت خنك كنندگي كولر گازي به شدت كاهش مي‌يابد.

تكان خوردن يونيت بيروني پس از شروع به كار كولر گازي

اگر پس از روشن كردن كولر گازي، متوجه شديد كه يونيت بيروني دستگاه تكان مي‌خورد، احتمالا كمپرسور به سختي استارت مي‌خورد و اين مي‌تواند نشانه‌اي از سوختن كمپرسور باشد.

بالا رفتن غيرعادي هزينه برق

بالا رفتن غيرعادي هزينه برق، مي‌تواند يكي ديگر از علائم سوختن كمپرسور دستگاه باشد. اگر كمپرسور مجبور باشد براي خنك كردن هواي محيط بيش از حد كار كند، علاوه بر داغ شدن كمپرسور، هزينه قبض برق شما نيز به صورت غير عادي بالا مي‌رود.

سرويس دستگاه و تعمير كولر گازي در زمان مناسب، علاوه بر افزايش طول عمر دستگاه، به كاهش مصرف برق و افزايش بهره‌وري كولر گازي نيز كمك بسياري خواهد كرد. علائم سوختن موتور كولر گازي پنجره اي تقريبا مشابه نشانه‌هاي علائم سوختن موتور كولر گازي اسپليت است. اگر كمپرسور روشن نمي‌شود، كولر گازي دماي مطلوبي ندارد و خنك نمي كند، دستگاه سر و صداي زيادي دارد يا هزينه برق به صورت غيرمنطقي بالا رفته است، اين احتمال وجود دارد كه موتور كولر گازي شما سوخته باشد. اين موارد براي تمامي برندهاي كولر گازي از قبيل ال جي، سامسونگ، جنرال، اجنرال و... نيز صادق است.

كلام پاياني

توصيه كاراباما (karabama.com) همواره اين بوده است كه براي تعمير كولر گازي به مراكز مجاز مراجعه كنيد چرا كه تعميرات كولر گازي به دليل پيچيدگي‌هايي كه دارد امري دشواري بوده و تنها از عهده يك تكنسين ماهر و آموزش ديده كه داراي شناخت كافي نسبت به اين دستگاه است بر مي‌آيد. با توجه به حضور تكنسين‌هاي متخصص كاراباما در چندين شهر و در نزديكي محل زندگي شما، امكان نصب، سرويس و تعمير كولر گازي در كرج، تهران، اصفهان، رشت و لاهيجان و همينطور تعويض قطعات در روز ثبت درخواست فراهم خواهد شد. اين مجموعه در طول ده سال گذشته نه تنها در جذب تكنسين‌هاي متخصص دقت زيادي به خرج داده، بلكه همواره تلاش كرده است دانش فني آنها را همگام با پيشرفت تكنولوژي به روز نگه دارد. تعمير-كولرگازي-تهران/karabama.com

منبع: hamshahrionline.ir

 

تعمير-كولر-گازي-در-كرج/karabama.com

تعمير-كولر-گازي-ال-جي/karabama.com

تعمير-كولر-گازي-سامسونگ/karabama.comبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۴۷:۴۸ توسط:ممد موضوع:

طرز تهيه فرنچ تست با نوتلا با تخم مرغ و شير

فرنچ تست به خودي خود طعم عالي و دلنشيني دارد و يكي از محبوب‌ترين و شيرين‌ترين غذاهايي است كه در منو صبحانه هر هتل و رستوراني پيدا مي‌شود. و معمولا بعد از پنكيك و وافل در جايگاه دوم قرار دارد. اين دستور تهيه فرنچ تست با يكي از محبو‌ب ترين خوراكي‌هاي روي زمين يعني نوتلا بدست مي‌ايد. اين صبحانه هم براي بزرگسالان و هم كودكان فوق‌العاده است. 

براي تهيه اين صبحانه لازم نيست خيلي ولخرجي كنيد. خريد نوتلا و چند تكه نان تست مي‌تواند كار شما را، راه بياندازد. تخم مرغ، شير و شكر و وانيل هم از ديگر مواد اوليه است كه براي تهيه فرنچ تست نوتلا نياز خواهيد داشت. 

مواد لازم 

 • 2 قاشق غذاخوري نوتلا + مقداري براي تزئين فرنچ تست

 • 4 برش نان تست 

 • 1 عدد تخم مرغ بزرگ 

 • نصف فنجان شير 

 • نوك قاشق چايخوري وانيل

 • 1 قاشق غذاخوري كره براي سرخ كردن 

طرز تهيه فرنچ تست با نوتلا 

در يك كاسه شير، تخم مرغ، وانيل و شكر را با هم مخلوط كنيد. حالا كره را درون تابه ريخته و روي حرارت نسبتا بالا قرار دهيد تا كره به خوبي ذوب شود. 

يك لايه شكلات نوتلا را بين دو برش نان تست چخش كنيد. تكه‌هاي نان تست را درون شير و تخم مرغ بغلتانيد و مطمئن شويد كه تمام نقاط نان به آن آغشته شده است. 

همه تكه‌هاي نان را به همين صورت در اورده و در آخر آن را درون تابه ريخته و اجازه دهيد تا كاملا طلايي شوند. توجه داشته باشيد كه زير گاز زياد نباشد تا نان تست بسوزد. 

در نهايت براي سرو مي‌توانيد از توت فرنگي و انواع بري و شكلات نوتلا آب شده استفاده كنيد. فرنچ تست نوتلا نوش جانتان!

منبع: Nutella French Toast Recipe


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ تير ۱۴۰۱ساعت: ۰۴:۲۳:۰۹ توسط:ممد موضوع:

وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين در بيمارستان (وسايل مورد نياز مادر و نوزاد)

وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين در بيمارستان (وسايل مورد نياز مادر و نوزاد)

اشتراك:   

وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين در بيمارستان (وسايل مورد نياز مادر و نوزاد)كودك و نوزاددراين مطلب به گردآوري وسايل مورد نياز بيمارستان براي زايمان سزارين خواهيم كرد ، با ما همراه شويد .

وسايل مورد نياز براي زايمان سرازين، مي‌تواند خيلي چيزها را شامل شود؛ معمولا بسياري از مادران، چند هفته مانده به موعد زايمان، مدام دغدغه اين را دارند كه براي زايمان سزارين در بيمارستان، بايد چه چيزهايي را همراه خود ببرند و در ساك نوزاد، چه چيزهايي را بايد قرار دهند. معمولا تمام مادران مي‌پرسند كه براي سزارين چي ببرم؟ و كلي هم وسيله فهرست مي‌كنند و آن را در ساك زايمان قرار مي‌دهند، اما باز هم در نهايت، چيزهايي مهم را فراموش مي‌كنند و آن چيزي كه بدان نياز ندارند، همراه خود مي‌برند!

بايد بدانيد كه وسايل مورد نياز نوزاد در بيمارستان بسيار است، اما ما در اين مقاله، مي‌خواهيم تمام وسايل مورد نياز براي بيمارستان هنگام زايمان سزارين را برشماريم و هر آن چيزي كه را بايد همراه خود ببريد، به شما معرفي كنيم. از نظر كارشناسان ما، وسايل مورد نياز بيمارستان براي زايمان سزارين، نه تنها وسايل مربوط به مادر، بلكه وسايل مربوط به نوزاد و حتي همراه را نيز شامل مي‌شود. در ادامه، با جزييات بيشتري به اين موضوع خواهيم پرداخت، با ما همراه باشيد.

 

زمان آماده كردن لوازم بيمارستان براي سزارين

قبل از آنكه به سراغ بررسي وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين برويم، بهتر است اصلا اين موضوع را بررسي كنيم كه بهترين زمان براي بستن ساك زايمان، چه زماني است و اين كار را چه موقع بايد انجام داد؟

بنا بر تجربه بسياري از مادران، بهترين زمان براي جمع‌آوري وسايل لازم براي بيمارستان هنگام زايمان سزارين، از هفته ۳۲ بارداري، الي هفته ۳۶ است؛ به طوري كه قبل از شروع هفته سي و ششم، بهتر است كه ساك زايمان خود را كاملا آماده كرده باشيد و مهم‌تر از همه اينكه، ساك آماده شده را در جايي قرار دهيد كه دسترسي به آن، آسان باشد. براي خريد ساك نوزادي مي توانيد از اين لينك اقدام كنيد

هرچند كه امروزه تاريخ زايمان سزارين از قبل معلوم است و وسايل مورد نياز مادر براي زايمان سزارين نيز كاملا مشخص است، اما خب آمادگي و احتياط، هيچ وقت به كسي ضرر نزده. شما بعد از زايمان هم ممكن است بين ۲ تا ۴ روز در بيمارستان بمانيد و كسي را نداشته باشيد كه كمك حالتان باشد، پس بهتر است كه با آمادگي كامل براي زايمان برويد.

فهرست وسايل مورد نياز بيمارستان براي زايمان سزارين

از اينجا به بعد، ما فهرستي از مهم‌ترين وسايلي كه براي زايمان سزارين در بيمارستان به آن‌ها احتياج خواهيد داشت را در اختيار شما قرار خواهيم داد. پيشنهاد ما اين است كه از هفته سي و دوم بارداري، شروع به جمع‌آوري وسايل لازم براي زايمان سزارين بكنيد و اين كار را براي لحظه آخر، قرار ندهيد. اين كار باعث مي‌شود كه با آرامش خاطر بيشتري براي زايمان به بيمارستان برويد.

زايمان سزارين

اول: مدارك شناسايي و پزشكي

از جمله مهم‌ترين وسايل مورد نياز زايمان سزارين كه بايد قبل از هر چيز، همه را با دقت و به صورت كامل آماده كنيد، مدارك شناسايي و پزشكي خودتان و فرزندان است. اسناد و آن دسته از مدارك لازم براي سزارين كه بايد با خود همراه داشته باشيد، بدين قرار است:

 • كارت شناسايي والدين، همراه با كپي براي اطمينان

 • دفترچه بيمه و اسناد مربوط به آن

 • مدارك چكاپ مادر و جنين

 • اسناد مربوط به بستري در بيمارستان

 • يك پوشه براي نظم دادن به مدارك

دوم: البسه براي مادر و نوزاد

از ديگر وسايل لازم براي بيمارستان سزارين كه اتفاقا خيلي بايد به آن اهميت بدهيد، لباس است. هم براي مادر و هم براي نوزاد. لباس مهم‌ترين چيزي است كه بعد از مدارك بايد به آن توجه كنيد؛ زيرا كه بعد از زايمان، تا چند روز درد فراواني را متحمل خواهيد شد، به علاوه ممكن است ترشحات و خونريزي نيز داشته باشيد، از همين جهت، بايد از نظر پوشش بسيار راحت باشيد.

اگر مي‌پرسيد براي زايمان سزارين چي ببرم بيمارستان و چه لباسي بايد بردارم، ما اين موارد را به شما پيشنهاد مي‌كنيم:

 • پيراهن گشاد، از آن مدل‌هاي مامان‌بزرگي!

 • يا اگر تابستان بود، پيراهن مخصوص ساحل

 • لباس زير، به خصوص سوتين مخصوص شيردهي (يكي دو سايز بزرگتر)

 • يك دست لباس راحت و گشاد، براي زمان ترك بيمارستان

 • كفش با كفي تخت، يك جفت دمپايي راحتي

سوم: لوازم بهداشتي و شخصي

هرچند كه برخي از لوازم بهداشتي و وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين در بيمارستان خصوصي برايتان فراهم است و از طرف بيمارستان در اختيارتان قرار مي‌گيرد، اما خب اندك وسواسي در وجود همه ما هست و دوست داريم كه از لوازم بهداشتي و شخصي خودمان استفاده كنيم. اگر اينطور است، بايد بگوييم كه هيچ اشكالي ندارد و خيلي‌ها دوست دارند علاوه بر آنچه كه بيمارستان به آن‌ها مي‌دهد، خودشان نيز لوازم شخصي به همراه ببرند.

از جمله لوازم مورد نياز زايمان سزارين كه در بخش لوازم بهداشتي قرار مي‌گيرد، مي‌توانيم به اين موارد اشاره كنيم:

 • حوله، يكبار مصرف و بسته‌بندي، زيرا زياد به آن احتياج خواهيد داشت

 • نوار بهداشتي مخصوص سزارين، از همه مهم‌تر است!

 • مسواك و خمير دندان

 • شانه و شامپو، براي مو و بدن، بسته به نياز خودتان

 • عينك يا لنز شخصي

 • شارژر و پاور بانك

چهارم: لوازم مخصوص نوزاد

تا به اينجاي كار، از وسايل زايمان سزارين براي مادر برايتان حرف زديم، اما خب طبيعي است كه بايد براي نوزاد نورسيده و خوش‌قدم خود نيز وسايلي را به همراه داشته باشيد. آن دسته از وسايل مورد نياز بيمارستان براي سزارين كه وجودشان براي نوزاد ضروري است، مي‌توان به اين موارد اشاره كرد:

 • كرير براي حمل نوزاد به هنگام خروج از بيمارستان

 • لباس، شامل جوراب، دستكش و كلاه، و ست بيمارستاني نوزاد

 • لباس براي هنگام خروج از بيمارستان

 • حوله و زيرانداز تعويض

 • پتو كلاهدار

 • پوشك، روزانه حداقل ۶ تا ۸ عدد نياز خواهيد داشت

لوازم مخصوص نوزاد

پنجم: لوازم براي همراه و ساير

جواب به اينكه براي سزارين چي ببرم، هنوز تمام نشده است! بخش آخر، مربوط به وسايلي است كه فرد همراه مادر به آن‌ها نياز پيدا خواهد كرد و به طبع، توجه به نيازهاي همراه نيز چه بر حسب ادب و چه بر حسب ضرورت، مهم است. علاوه بر وسايل همراه بيمار، در اين بخش به برخي ديگر از وسايل مورد نياز مادر براي سزارين نيز، خواهيم پرداخت.

از ديگر لوازم مورد نياز بيمارستان براي سزارين و وسايل مورد نياز همراه، مي‌توانيم اين موارد را فهرست كنيم:

 • لوازم بهداشتي براي همراه

 • پتو و يا ملحفه براي همراه

 • مقداري تنقلات و خوراكي، با مشورت پزشك

 • دوربين عكسبرداري براي ثبت لحظات

 • كتاب براي مطالعه، ترجيحا با موضوعي درباره زايمان

 • دفترچه يادداشت و قلم براي ثبت سوالات و نكات

 • هديه براي خواهر و برادر نوزاد و

لپ كلوم

ما براي خريد سيسموني نوزاد و به خصوص وسايل لازم براي زايمان سزارين در بيمارستان، مي‌خواهيم يك مرجع مطمئن و معتبر را به شما معرفي كنيم، تا هيچگونه دغدغه و نگراني بابت خريد اقلام سيسموني و وسايل بيمارستان براي سزارين، نداشته باشيد.

پيشنهاد ما به شما، فروشگاه اينترنتي «كارينو كيدز» است؛ فروشگاهي قابل اعتماد و كاملا معتبر، كه امتحانش را پس داده و رضايت مادران بسياري را به دست آورده است. شما در اين وبسايت مي‌توانيد از شير مرغ تا جان آدميزاد را پيدا كنيد، مي‌توانيد محصولات مختلف را از برندهاي متفاوت با هم مقايسه كنيد و صد البته همه چيز را با بهترين قيمت و بالاترين كيفيت خريداري كنيد. عجله كنيد، براي تهيه سيسموني فرزند خود، همين امروز به كارينو كيدز سر بزنيد!

گردآوري: پرشين ويبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ تير ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۳۰:۲۲ توسط:ممد موضوع:

ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان در سال 2022

- خواندن 8 دقيقه

فصل اقتصاد - ثبت شركت در تركيه 2022، يكي از روش‌هاي اخذ اقامت تركيه است كه كمتر از باقي روش‌ها، مورد توجه قرار گرفته است. البته اين بي‌توجهي دليل هم دارد؛ زيرا كه اين روش، براي تمامي افراد توصيه نمي‌شود. اين روش نسبت به باقي روش‌هاي اخذ اقامت كشور تركيه، اندكي پيچيده‌تر بوده و شرايط خاص خودش را دارد. همين باعث شده تا فقط افراد خاصي به سراغ استفاده از اين روش بروند.

اما خب بر خلاف تمام اين توصيفات، نمي‌توان اخذ اقامت از طريق ثبت شركت در تركيه را ناديده گرفت. اين روش هرچند كه ممكن است اندكي سخت باشد، اما راهكار مناسبي براي ايرانيان خواهد بود. ما در اين مقاله كوتاه، قصد داريم تا همه چيز را درباره ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان، به شما بگوييم. از هزينه‌ها گرفته تا مدارك لازم و پروسه‌هاي اداري و قانوني، همه را در ادامه بررسي خواهيم كرد.

ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان

منظور از ثبت شركت در تركيه چيست؟

ثبت شركت برابر است با وارد كردن سرمايه، به كشورهاي ديگر؛ و كشوري نيست كه از وارد شدن سرمايه خارجي به داخل خاكش، استقبال نكند. تركيه نيز براي رونق اقتصاد و سرمايه در داخل خاكش، امكان ثبت شركت را براي خارجيان، فراهم آورده است. به علاوه، مزايا و تسهيلاتي را نيز براي تشويق اين دسته، در اختيارشان قرار داده است.

هر كس كه اندكي اطلاعات اقتصادي داشته باشد، به خوبي مي‌داند كه وضعيت اقتصادي تركيه، به نسبت ايران بسيار بهتر است و به قول معروف، رونق بيشتري دارد. به علاوه، اقتصاد آزاد و باز اين كشور نيز باعث شده است تا ثبت شركت در تركيه، علاوه بر مزايايي چون كسب اقامت، سوددهي فراواني را نيز به همراه داشته باشد. براي همين است كه اين روش، به يكي از محبوب‌ترين روش‌هاي مهاجرت به تركيه، تبديل شده است.

معمولا گفته مي‌شود كه ثبت شركت در تركيه، در كلان‌شهرهايي چون استانبول؛ آنكارا، آنتاليا، بدروم و يا ازمير، سوددهي بيشتري را به همراه خواهد داشت.

مزايا و معايب ثبت شركت در در تركيه

ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان، بدون شك مزايا و معايبي را به همراه خواهد داشت. براي اينكه آگاهانه در اين مسير قدم بگذاريم، پيش از هر چيز، لازم است كه از اين موارد، به خوبي آگاهي پيدا كنيم.

از جمله مزاياي ثبت شركت در تركيه، مي‌توان به اين موارد اشاره كرد:

 • دريافت اقامت تركيه براي مدير شركت، همسر و فرزندان زير 18 سال

 • امكان ثبت شرك بدون نياز به داشتن همكاري با شريك ترك

 • امكان پرداخت ماليات، بر اساس درآمد سالانه شركت

 • هزينه پايين براي نگهداري از شركت در تركيه

 • اخذ كارت بازرگاني از دولت تركيه

 • امكان افتتاح حساب در تركيه و...

مزاياي ثبت شركت در تركيه

و خب در برابر تمامي اين مزاياي ذكر شده، معايبي نيز وجود خواهد داشت. از نظر ما، در رابطه با معايب ثبت شركت در تركيه نيز بايد اين موارد را به خاطر داشته باشيد:

 • ضرورت آگاهي كافي از بازار و اقتصاد تركيه براي حفظ جايگاه شركت

 • لزوم حضور فعال در بازار تركيه و ايجاد ارتباط با ساير شركت‌ها

 • احتمال تغيير در قوانين به صورت ناگهاني و بدون اطلاع قبلي

 • روندهاي اداري طولاني و بروكراسي

 • وجود مسائل نظارتي سختگيرانه و...

 معايب ثبت شركت در تركيه

ثبت شركت در تركيه به چه شكل است؟

ثبت شركت در تركيه، يك تفاوت بزرگ و اساسي با ايران دارد. در تركيه، شما براي راه‌اندازي هر نوع كسب و كار، بايد روند رسمي و اداري ثبت شركت را پشت سر بگذاريد. به طور مثال، چه بخواهيد يك شركت رسمي تاسيس كنيد و چه يك سالن زيبايي، چه يك سوپرماركت و چه رستوران، در هر صورت نياز داريد كه آن كسب و كار را از طريق مراجع دولتي، به عنوان يك شركت، به ثبت برسانيد.

در بخش‌هاي بعدي، از انواع شركت در تركيه نيز بيشتر برايتان خواهيم گفت.

انواع شركت در تركيه

چنان كه در بخش قبلي به آن اشاره كرديم، ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان و چه براي تركيه‌اي‌ها، انواع مختلفي دارد. بسته به نوع شركتي كه قصد ثبت كردن آن را داريد، بايد به سراغ يكي از انواع شركت‌ها در كشور تركيه برويد.

انواع شركت در تركيه را مي‌توان به 3 دسته تقسيم‌بندي نمود:

شركت شخصي

ساده‌ترين نوع ثبت شركت در تركيه است. اين نوع ثبت شركت، براي كسب و كارهاي خرد است. به طور مثال، اگر قصد تاسيس سوپرماركت، سالن زيبايي، مزون خياطي و كسب و كارهاي اين چنيني را در تركيه داريد، بايد آن‌ها را به عنوان يك شركت شخصي ثبت نماييد.

شركت با مسئوليت محدود

اين نوع از ثبت شركت در تركيه، يك پله از نوع قبلي بالاتر بوده به بنا بر آمار، رايج‌ترين شيوه ثبت شركت در اين كشور، به حساب مي‌آيد. اين نوع ثبت شركت در تركيه، به وجود حداقل يك شريك يا سرمايه‌گذار نياز دارد. قوانين مربوط به اين نوع شركت بسيار سفت و سخت است و براي ثبتشان، به تنظيم اساسنامه نياز است.

شركت سهامي

و آخرين نوع از ثبت شركت در تركيه، شركت سهامي است و خب مي‌توان كه نسبت به باقي انواع شركت در اين كشور، بالاتر است. براي ثبت اين نوع شركت، شما حتما بايد يك سهامدار ترك داشته باشيد. گفتني است كه هزينه ثبت اين نوع شركت نيز، از باقي شركت‌ها بيشتر است.

سرمايه و هزينه ثبت شركت در تركيه

علاوه بر اطلاعاتي كه تا به اينجاي كار به شما ارائه داديم، بدون شك كنجكاو آن هستيد كه بدانيد ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان، چقدر هزينه بردار خواهد بود. همانطور كه در مقدمه و بخش‌هاي پيشين به آن اشاره كرديم، ثبت شركت در اين كشور، يكي از راه‌هاي گران قيمت براي اخذ اقامت تركيه به حساب مي‌آيد. از همين روي، نياز به سرمايۀ بالا دارد كه خب شايد تامينش، براي هر كسي ممكن نباشد.

هزينه ثبت شركت در تركيه براي انواع سه گانه شركت، به شرح زير است:

 • شركت شخصي: حدود 3000 لير تركيه براي هزينه‌هاي ثبتي و اداري

 • شركت با مسئوليت محدود: حدود 10 هزار لير تركيه، به عنوان سرمايه اوليه

 • شركت سهامي: حدود 20 هزار لير تركيه، به عنوان سرمايه اوليه

علاوه بر اين هزينه‌ها، بايد هزينه‌هاي جانبي ثبت شركت در تركيه را نيز در نظر داشته باشيد. به طور مثال، شما براي شركت خود بايد يك ملك تجاري را اجاره كنيد كه هزينه اجاره نيز به هزينه‌هاي بالا افزوده خواهد شد. يا مثلا طبق قوانين، بايد يك حسابدار رسمي نيز استخدام كنيد كه خود هزينه‌اي جداگانه در بر خواهد داشت. و در آخر، ماليات بر درآمد شركت ثبت شده را نيز بايد محاسبه نماييد.

روند ثبت شركت در تركيه

همانطور كه پيشتر هم به اين موضوع اشاره كرديم، روند ثبت شركت در تركيه، مي‌تواند بسيار پيچيده و گاها بسيار طولاني باشد. براي اينكه اين روند را آغاز كنيد، قبل از هر چيز بايد به اداره ماليات كشور تركيه مراجعه كرده به عنوان موسس شركت، كد مالياتي دريافت نماييد. بعد از آن با مدارك لازم، بايد به اداره ثبت شركت اين كشور مراجعه نماييد.

براي اينكه با مراحل ثبت شركت در تركيه بيشتر آشنا شويد، دنبال كردن موارد زير مي‌تواند برايتان مفيد باشد:

 • تعيين محل شركت

 • ترجمه مدارك شركا براي ثبت

 • تنظيم اساسنامه شركت

 • مراجعه به اداره ثبت شركت

 • تكميل فرم‌هاي مربوط به ثبت

 • اخذ تاييده اساسنامه شركت

 • افتتاح حساب در تركيه و واريز سرمايه اوليه

 • مراجعه به اداره دارايي و ثبت فرم

 • مراجعه بازرسان اداره دارايي براي تاييد

 • اخذ شماره مالياتي شركت

 • معرفي فردي به عنوان مشاور مالياتي

 • استخدام حسابدار رسمي ترك

مدارك لازم براي ثبت شركت تركيه

براي ثبت شركت در تركيه، درست مثل هر روند اداري و رسمي و ديگر، به مدارك خاصي نياز است. به خصوص اگر به عنوان يك خارجي بخواهيد در اين كشور سرمايه‌گذاري كنيد، اهميت ارائه اين مدارك، بيشتر نيز مي‌شود.

از جمله مدارك ثبت شركت در تركيه كه لازم هستند، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • اصل پاسپورت مدير و موسس شركت با حداقل 6 ماه اعتبار

 • اصل پاسپورت و مدارك شناسايي شركا

 • دو قطعه عكس 3 در 4

 • ثبت آدرس پستي و شماره تماس شركت

 • تعيين زمينه فعاليت شركت به صورت رسمي

 • پيشنهاد چند نام متناسب با حيطه فعاليت شركت

 • تعيين مدير شركت در اساسنامه شركت

 • تعيين ميزان سهام هر يك از شركا

سخن نهايي

اكنون شما تا حدود زيادي از مراحل و جزييات ثبت شركت در تركيه آگاه هستيد. اما بايد بدانيد كه اين تمام ماجرا نيست. ثبت كردن يك شركت در تركيه، معمولا راهي طولاني‌تر و پرپيچ و خم‌تري از اين حرف‌ها دارد. به طوري كه قدم گذاشتن در اين راه، به هر كسي توصيه نمي‌شود و اصلا شايد بدون كمك گرفتن از افراد متخصص، اصلا ممكن نباشد.

براي ثبت شركت در تركيه، نمي‌توان به تنهايي وارد عمل شد؛ زيرا ممكن در است كوچكترين اشتباه، سرمايه‌ كلاني به هدر رود و موسس شركت، ضرر بزرگي را متحول شود. براي همين است كه ما پيشنهاد مي‌كنيم براي ورود به اين مسير و اخذ اقامت تركيه با ثبت شركت، بهتر است از دانش افراد متخصص كمك بگيريد.

استانبول همراه، با تجربه‌اي طولاني در زمينه ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان، مي‌تواند بهترين راهنماي شما باشد. اين شركت، از صفر تا صد در كنار شما خواهد بود و تمامي مراحل قانوني را بهترين شكل تا اخذ اقامت تركيه، براي شما انجام خواهد داد. همين امروز با مشاوران استانبول همراه تماس بگيريد و نقطه عطف زندگي خود را رقم بزنيد.

منبع1

منبع2برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ تير ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۲۳:۵۸ توسط:ممد موضوع:

افزايش فروش سايت با طراحي سايت حرفه اي فروشگاهي !

سلام من محمد نصيري كارشناس سئو و كارشناس ارشد كارآفريني هستم. اگر واقعا امكانش بود كه هركاربري با يك كليك ميتونست خريدش رو انجام بده الان فروش سايت فروشگاهي من 10 برابر ميشد و اين مسئله هم امكان پذير نيست چرا كه خيلي از بازديدكنندگان سايت ها براي تفريح، قيمت گرفتن، بررسي اينا كليك مي كنند؛ اما مي تونيم كاري رو انجام بديم كه فروشمون رو هم بيشتر كنه و هم اعتماد سازي انجام بشه!

خب خيلي شما دوستان كه داريد اين مطلب رو ميخونيد؛ سايت هاي بزرگ اينترنتي مثل webinseo.com و digikala.com و Moz.com و soft98.com و... رو ميشناسيد و مي بينيد كه اين سايت ها هر چند وقت يكبار براي بهينه سازي نرخ تبديلشون تغييراتي رو روي سايتهاشون انجام ميدن.

همونطور كه ميدونيد خريد از سايت هاي اينترنتي كاملا احساسي و لحظه ايه. يعني اگر خريدار مردد بشه ديگه خريد رو تكميل نميكنه! پس كوچكترين مشكل ميتونه روند خريد رو ناتمام بزاره و فروش سايتمون كاهش پيدا كنه.

خب حالا بياييد بريم سراغ چند راهكاري كه در طراحي سايت فروشگاه اينترنتي با وردپرس در وبين سئو انجام ميديم رو باهم مرور كنيم تا فروش سايتتون رو بتونيد بيشتر كنيد.

چند مرحله‌اي كردن خريد يا خلاصه كردن مراحل خريد

باتوجه به اينكه حوصله كاربرهاي اينترنتي به شدت كم شده لازم كه مراحل خريد رو تا جايي كه امكان داره كوتاه كنيد يا چند مرحله اي كنيد كه البته من خودم ديگه چند مرحله اي كردن خريد رو توصيه نميكنم. كوتاه كردن مرحله خريد خيلي بيشتر بهتون كمك ميكنه. مثلا اگر نيازي به ايميل نداريد اصلا ايميل رو از مشتري نگيريد و به شماره تلفن اكتفا كنيد. اگر محصولتون انلاين فقط ايميل  و شماره موبايل و نام خانوادگي كافيه. هر اطلاعات اضافي شايد باعث بشه مشتري از خريدش منصرف بشه و بگه بعدا خريد ميكنم و همين به ضرر كسب و كار شماست. 

https://modiresabz.com/wp-content/uploads/2018/10/1.jpg

انگيزه بديد هرچند كوچيك باشه!

حتما اتفاقاتي رو تو زندگي تجربه كرديد كه ترس داريد و بايد با اون روبرو بشيد و براي روبرو شدن با اتفاقات به ظاهر ترسناك نياز به مشوق و روحيه داريد. چرا كه اين روحيه دادن و تشويق باعث جسارت و شجاعت شما ميشه. در فرآيند خريد همين اتفاق ميفته و گاهي براي نزديك شدن به فروش بايد خريدار رو تشويق كنيم.

حالا داخل سايت چجوري ميتونيم خريدار رو تشويق كنيم؟

در فرآين خريد اينترنتي مي توانيم از جملات انگيزشي استفاده كنيم يعني ميكرو كپي رايتينگ يا تبليغ نويسي به صورت زيرپوستي 😍

مثلا يكي از جملات خوب و موثر اينه كه بگيم چيزي تا تموم شدن خريدت نمونده يا مثلا فقط 50 هزار تومان با ارسال رايگان فاصله داري! من خودم وقتي در حال طراحي سايت آموزش آنلاين هستم به اين نكات ريز توجه ميكنم چون تو حوزه اي فعاليت ميكنم كه اكثرا در زمينه بازاريابي مطالعه دارند.

اينجوري ميتونيم سرعت خريد رو بيشتر كنيم و حتي به بيش فروشي هم فكر كنيم.

حالا ميتونيم در مراحل خريد به نمادهايي كه داريم هم اشاره كنيم براي متقاعد سازي كاربر و جلب اعتمادش.

اين نمادها چي هستن؟

مثلا نماد اعتماد الكترونيكي، نماد پرداخت درگاه هاي پرداخت واسط يا مستقيم، نماد ساماندهي. 

يه نكته ريز هم بگم خيلي هم نبايد شلوغش كنيم كه بگيم از هرجا ي نماد داريم همين كه نمادهاي مهم رو به كاربر نشون بديد كافيه و ميتونه اثر مثبتش رو روي خريدش بزاره.

مثلا در همين سايت webinseo در صفحه دوره آموزش سئو خيلي اين موارد سعي كردم كه دقت كنم و از جملات كوتاه ولي موثر براي پيش بردن اهداف خودم استفاده كردم.

پيشنهادهايي براي خريد مكمل

داستان خريد مكمل چيه؟ دقت كنيد وقتي خريدار خريدش رو انجام داد يا در مرحله تموم شدن خريد هست و اطلاعاتش رو ثبت كرده ميتونيم محصولات مكمل اون كالايي كه انتخاب كرده رو بهش نمايش بديم مثلا يه ساعت هوشمند انتخاب كرده بهش بندهاي خوشگل و مكمل اون ساعت رو پيشنهاد بديم يا اينكه ست كلاه رنگ اون ساعت هوشمند رو نمايش بديم و بگيم ببين ميتوني ست كني!

اين مكمل فروش و پيشنهاد هاي هوشمندانه اي كه ميتونيد با چنتا شرط به كاربر نشون بديد قطعا تو فروشتون ميتونه تاثير خيلي خوبي بزاره و همين مسئله به شدت به افزايش درآمد سايتتون كمك كنه.

افزايش فروش سايت

صفحه تشكر و پايان خريد معجزه ميكنه!

قبل از اينكه بريم سراغ اين تكنيك كه از صفحه تشكر استفاده كنيم بايد بدونيد كه صفحه تشكر كلا كجاست؟

صفحه تشكر به صفحه اي ميگن كه كاربر بعد از پرداخت سفارشش به اون صفحه ميره و اونجا تاييديه پرداخت و كد رهگيري پرداختشو ميگيره. حالا شما ميتونيد به كسايي كه به اين صفحه ميرسند يك هديه اي رو بديد و بعد يه پيشنهاد واقعا شگفت انگيز هم داشته باشيد براش كه بعد از خريد اون رو هم تكميل كنه و از اين صفحه سايتتون هم براي بيش فروشي استفاده كنيد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۵۶:۰۴ توسط:ممد موضوع:

راهنماي خريد پمپ باد (كمپرسور هوا)

پيش از خريد هر محصولي لازم است اطلاعات كافي را در رابطه با آن محصول كسب كنيم و خريد كمپرسور هوا يا پمپ باد از اين قاعده مستثني نيست. كمپرسور باد از آن دسته ابزار بسيار كاربردي است كه در اماكن مختلفي از جمله تعميرگاه‌هاي خودرو و نجاري‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

حتي نقاش‌ها هم گاهي براي خلق آثار خود از اين ابزار بهره مي‌گيرند. جالب است بدانيد كه اين وسيله بسيار كاربردي حتي توسط پزشك‌ ها و دندانپزشك ‌ها ( كمپرسور دندانپزشكي ) هم استفاده مي‌شود. چنان چه شما هم قصد داريد يك كمپرسور هوا را براي رسيدگي به كارهاي خود تهيه كنيد، بهتر است پيش از هر اقدامي با ملاك‌هاي خريد بهترين كمپرسور پمپباد و برندهاي مناسب آشنا شويد.

اين مقاله به عنوان يك راهنماي خريد كمپرسور هوا ( پمپ باد) نوشته شده است و مطالعه آن مي‌تواند شما را براي رسيدن به اين هدف كمك كند. اما پيش از كسب هر اطلاعاتي درباره خريد پمپ باد بهتر است با مفهوم كمپرسور پمپ باد آشنا شويم.

 

كمپرسور هوا ( پمپ باد) چيست؟

كمپرسور هوا يا پمپ باد ابزاري براي استفاده از هوا يا گازهاي فشرده است. اين دستگاه با قدرت مكش بالاي خود، هوا را مي‌بلعد و سپس هواي جمع و متراكم شده را با شدت زيادي به بيرون مي‌فرستد. خروج اين هوا با فشار و سرعت بالا، انرژي جنبشي لازم براي انجام كار در صنايع را فراهم مي‌كند. دستگاه‌هاي كمپرسور باد كاربردهاي بسيار گسترده‌اي دارند. براي مثال اين ابزار براي پر كردن لاستيك، رنگ آميزي اتومبيل، تامين انرژي در دستگاه‌هاي مختلف و… مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

 

آشنايي با مدل‌ هاي مختلف كمپرسور هوا

انواع كمپرسورها بر اساس مكانيزم عملكرد نوع استفاده، حجم هواي توليدي و… در چند دسته مختلف طبقه بندي مي‌شوند. در ادامه به بررسي هر يك از انواع كمپرس هوا و مزايا و معايب آن‌ها پرداخته‌ايم. مطالعه اين كمپرس‌ها به شما كمك مي‌كند تا با اطلاعات بيشتري نسبت به خريد كمپرسور باد اقدام كنيد. يكي از بهترين انواع كمپرسور هاي هوا، كمپرسور هيونداي هست.

 

 1. كمپرس باد پيستوني

كمپرس هوا پيستوني به دو دسته بدون روغن و روغني تقسيم بندي مي‌شود. اگر به دنبال خريد يك كمپرسور باد خانگي يا پمپ باد خانگي هستيد، كمپرسورهاي باد روغني گزينه مناسبي براي شما خواهند بود. نه تنها قيمت پمپ باد كوچك نسبت به ساير پمپ‌هاي باد كم حجم كمتر است، بلكه اين نوع پمپ باد هزينه نگهداري كمتري دارد؛ در نتيجه خريد آن بسيار مقرون به صرفه است.

استفاده از كمپرسور باد كوچك بسيار آسان بوده و راحت‌تر از ديگر دستگاه‌هاي كمپرسور باد جابه‌جا مي‌شوند. با وجود اين كه پمپ باد كوچك قيمت كمتري دارد؛ اما بهتر است بدانيد قادر به توليد فشارهاي بالا در كاربردهاي صنعتي را ندارد؛ در نتيجه بهتر است با توجه به نياز خود براي خريد اقدام كنيد. همچنين اين نوع دستگاه پمپ باد سر و صداي زيادي توليد مي‌كند.

يكي از انواع كمپرسورهاي باد بدون روغن به عنوان پمپ باد سايلنت يا كمپرسور باد سايلنت شناخته مي‌شوند؛ در نتيجه اگر به دنبال يك پمپ باد بي صدا يا كم صدا هستيد، اين نوع از كمپرسورها انتخاب مناسبي خواهند بود. كمپرسورهاي باد بدون روغن ديگر نيازي به تعويض روغن نخواهند داشت.

اين پمپ باد دو سيلندر امكان جمع آوري هواي بيشتر و در نتيجه شدت هواي خروجي بالاتري خواهد داشت. اين نوع كمپرسور كاربرد زيادي در دندانپزشكي دارد. البته نبايد نسبت به معايب پمپ باد بي صدا بي‌تفاوت بود. براي مثال قيمت پمپ باد سايلنت نسبت به پمپ باد روغني بالاتر است.

 

 1. كمپرسور باد خانگي

اين نوع كمپرس هوا بسيار كوچك بوده و حمل‌ونقل آساني دارد. اين نوع كمپرس از حجم 3 تا 50 ليتري را شامل مي‌شود. اين محصول بسته به حجم خود براي مصارف مختلفي از جمله باد كردن اسباب بازي‌هاي كودكان، باد كردن لاستيك خودرو، نصب كابينت، نصب ديوارپوش، نقاشي‌هاي ساختماني و… كاربرد دارند. به بيان ديگر، يك پمپ باد 20 ليتري هيچ گاه كارايي مشابه با پمپ باد 50 ليتري يا يك پمپ باد 10 ليتري و حتي پمپ باد 25 ليتري را نخواهد داشت.

 

 1. كمپرسور باد فندكي

اين نوع كمپرسور يك كمپرسور هواي با تنوع بالا است كه بيشتر در خودروها كاربرد دارد. منظور از تنوع بالا اين است كه كمپرسور فندكي يا كمپرسور باد فندكي در دسته‌هاي مختلف مخزن دار، بدون مخزن و با قدرت و هوا دهي متفاوت موجود است.

قيمت پمپ باد فندكي بسته به ويژگي‌هاي آن متفاوت است. براي مثال پمپ باد فندكي قوي از انواع كم قدرت آن ارزان‌تر خواهد بود. صرف نظر از قيمت، بهترين پمپ باد فندكي براي شما نوعي است كه با نيازهاي شما هم خواني بيشتري دارد. براي خريد پمپ باد فندكي مي‌توانيد به نمايندگي فروش كمپرسور باد فندكي مراجعه كنيد و در رابطه با انتخاب بهترين كمپرسور باد فندكي مطابق با كاربرد مورد نظرتان مشاوره بگيريد.

 

 1. كمپرسور باد تسمه‌اي

كمپرسور باد تسمه‌اي، كارايي و استفاده‌اي كاملا شبيه به كمپرسورهاي روغني خانگي دارد. البته اين نوع كمپرسور سر و صداي بسيار كمتري دارد و به لحاظ هزينه نگهداري بسيار مقرون به‌صرفه است. انواع كمپرسورهاي باد تسمه‌اي در دو دسته كمپرسورهاي باد تسمه‌اي ايستاده و كمپرسورهاي باد تسمه‌اي خوابيده تقسيم بندي مي‌شوند.

اين نوع كمپرسورها به سبب قدرت موتور بالا و صرفه اقتصادي، مخازني بزرگ دارند و حداقل حجم مخزن يك كمپرسور باد تسمه‌اي 50 ليتر است.

تسمه‌هاي به كار رفته در سيستم انتقال نيروي اين كمپرسور به لرزش كمتر دستگاه و در نتيجه توليد سر و صداي كمتر كمك مي‌كنند؛ با اين حال هنوز هم نمي‌توان از ميزان سر و صداي توليدي اين دستگاه چشم پوشي كرد. از آن جايي كه تعويض تسمه‌ها هزينه بر نيست؛ در نتيجه نگهداري و تعمير اين نوع كمپرسور به صرف هزينه كمي نياز دارد.

احتمال آسيب به سيلندرها در صورت وارد شدن آسيب به موتورهاي اين نوع كمپرسور باد بسيار كم است. از جمله معايب استفاده از كمپرسورهاي باد تسمه‌اي مي‌توان به نياز دوره‌اي به تعويض روغن و ميزان اتلاف انرژي بالا نسبت به ساير انواع كمپرسورهاي هوا اشاره كرد.

 

 

 

منبع:

https://motorbargh.shop/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۰۹:۰۱ توسط:ممد موضوع: