ورد خبر ورد خبر .

ورد خبر

لوازم ضروري نوزاد چيست؟

به گزارش بازرگاني خبرگزاري مهر، وسايل مورد نياز نوزاد چيست؟ به عنوان يك مادر، احتمال اولين سوالي كه قبل از زايمان خواهيد پرسيد، همين سوال است؛ زماني كه نوزاد پا به اين دنيا مي‌گذارد و شما نيز او را از بيمارستان به خانه‌اش مي‌آوريد، طبيعي است كه به وسايل و لوازم خاصي براي مراقبت از نوزاد، احتياج خواهيد داشت. از لوازم بهداشتي گرفته تا پتو و تشك، از وسايل مربوط به تغذيه گرفته، تا لباس زير و رو و تابستاني و زمستاني؛ همه و همه جزو وسايل ضروري نوزاد، قرار خواهند گرفت.

وسايل نوزاد، براي مراقبت و بزرگ كردن او ضروري هستند. خريد سيسوني نوزاد، شيرين و لذت‌بخش، اما خريد سيسموني مي‌تواند گاهاً چالش برانگيز و گيج‌كننده نيز باشد، زيرا بسياري از مادران، لوازم مورد نياز نوزاد را به خوبي نمي‌شناسند. از همين روي، ما بر آن شديم تا در اين مقاله، ليست وسايل مورد نياز نوزاد را تهيه كنيم و در اختيار شما قرار دهيم. با ما همراه باشيد.

لوازم ضروري نوزاد چيست؟

اگر به يك فروشگاه سيسموني فروشي سر بزنيد، خواهيد ديد كه وسايل مورد نياز براي نوزاد، بسيار است و هر طرف را كه نگاه كنيد، لوازمي تازه و جالب توجه پيدا خواهيد كرد. اما بايد توجه داشته باشيد كه اين لوازم، همگي در زمره لوازم «ضروري» قرار نمي‌گيرند و شايد در بدو تولد، خريدشان اصلاً منطقي نباشد و به طبع، خريد همه آن‌ها، صرفه اقتصادي هم نخواهد داشت و تنها ضرر خواهد بود!

اما با دانستن وسايل لازم براي نوزاد و فهرست كردن لوازم ضروري، هم مي‌توانيد نياز نوزاد را از هر لحاظ رفع كنيد، هم اينكه مي‌توانيد در هزينه‌هاي صرفه جويي نمائيد. از نظر ما، تمام وسايل لازم براي نوزاد پسر و دختر را مي‌توان در ۵ دسته، جاي داد:

لباس نوزاد

كالاي خواب نوزاد

وسايل حمام نوزاد

اقلام مراقبتي نوزاد

لوازم تغذيه نوزاد

اول: خريد لباس نوزادي

بدون شك فهرست وسايل لازم نوزاد را بايد با لباس كه مهم‌ترين بخش است، آغاز نمود. لباس، از جمله وسايل اوليه نوزاد است و در خريد آن، بايد بسيار دقت به خرج داد. لباس هميشه از وسايل مورد نياز كودك است و بهتر است كه به نسبت باقي بخش‌ها، اين بخش را كمي پر و پيمان‌تر خريد كنيد!

همانطور كه گفتيم، لباس از لوازم اوليه نوزاد است؛ ولي خب توصيه مي‌كنيم كه در بدو تولد و ماه‌هاي اوليه، به سراغ لباس‌هاي شيك و فانتزي و گران‌قيمت نرويد، زيرا كه اصلاً به كارتان نخواهد آمد و تنها يكي دو دست لباس براي ميهماني، كافي خواهد بود. تنها چيزي كه شايد خريد آن به تعداد زياد منطقي باشد، لباس زير نوزاد و لباس سرهمي است، چون كه بسيار پركاربرد است.

به علاوه اين را به ياد داشته باشيد كه سرعت رشد نوزاد در چند ماه اول، بسيار زياد است و احتمالاً نياز داشته باشيد كه هر ماه برايش لباس بخريد! براي خريد لباس نوزادي در بدو تولد، تنها اين موارد كافي خواهند بود:

يك ست بيمارستاني

۳ دست لباس زيردكمه

۳ دست لباس سرهمي

كلاه و دستكش و جوراب

خريد لباس نوزادي را مي‌توانيد از  در وبسايت كارينو كيدز انجام دهيد.

خريد لباس نوزادي

دوم: كالاي خواب نوزادي

از ديگر وسايل ضروري براي نوزاد، مي‌توان به كالاي خواب او اشاره كرد. بايد بدانيد كه نوزاد تا سه ماه بعد از تولد، اكثر مواقع را خواب است و اين خواب، تأثير مهم و حياتي در رشد او دارد، پس بدون شك، در ليست لوازم مورد نياز نوزاد، بايد به كالاي خواب، توجه ويژه نشان داد.

معمولاً خريد تخت و گهواره و كرير نوزاد نيز در اين بخش قرار مي‌گيرند و جزو لوازم مورد نياز سيسموني هستند، اما خب خريد اين سه، تنها به بودجه و سليقه والدين بستگي دارد و چندان ضروري نخواهد بود.

از جمله وسايل خواب نوزاد عبارتند از:

۲ دست پتو، تشك و بالشت

سرويس خواب، در صورت لزوم

حداقل ۳ دست ملحفه

قنداق چسبي يا فرنگي

سوم: وسايل حمام نوزاد

بخش بعدي معرفي وسايل مورد نياز براي نوزاد تازه متولد شده، به وسايل مخصوص حمام كردن نوزاد، اختصاص دارد؛ بدن نوزاد، بسيار لطيف و حساس است و توجه به پوست نوزاد نيز از همين جهت، بسيار اهميت دارد. به علاوه، توجه به بند ناف نوزاد را نيز در اين مدت براي حمام كردن، نبايد از قلم انداخت. هرچند كه لوازم حمام از وسايل موردنياز نوزاد است، اما توصيه ما بر آن است كه بودجه زيادي را براي اين بخش، خرج نكنيد.

از جمله ملزومات نوزاد براي حمام عبارتند از

ليف مخصوص نوزاد، يا اسفنج حمام

شامپوي سر و شامپوي بدن

لوسيون نرم و مرطوب‌كننده

حوله دستي و حوله تنپوش

وان حمام مخصوص نوزاد

چهارم: اقلام مراقبتي نوزاد

پرداختن به اين موضوع كه براي نوزاد چه وسايلي لازم است، هنوز تمام نشده؛ اكنون در اين بخش، نوبت آن است كه به لوازم بهداشتي و مراقبتي نوزاد بپردازيم. لازم است در همين ابتدا، اين موضوع را يادآوري كنيم هرچند كه اين لوازم، از وسايل مورد نياز كودك تازه متولد شده به حساب مي‌آيند، اما هيچ نيازي به خريد افراطي در اين مورد وجود ندارد. لوازم مراقبتي و نظافت شخصي كودك، تنها چند قلم محدود است و به بودجه چنداني نياز ندارد. در صورت لزوم، مي‌توانيد بعد از سه ماهگي با توجه به نياز خود، ساير اقلام را نيز خريداري كنيد.

از لوازم مراقبتي نوزاد براي نوزاد عبارتند از:

ناخن گير مخصوص نوزاد

پوآر بيني يا فين گير

دماسنج ديجيتالي

قطره‌چكان مخصوص نوزاد

پنجم: لوازم تغذيه نوزاد

از جمله وسايل لازم براي نوزاد پسر و دختر كه اتفاقاً خيلي هم اهميت دارد، لوازم مخصوص تغذيه است. اصلاً شايد لازم بود كه اين بخش را، در بالاي فهرست وسايل مورد نياز نوزاد تازه متولد شده قرار مي‌داديم! تغذيه نوزاد، بدون شك مهم‌ترين بخش در رشد و نموي اوست و مادران لازم است كه در اين مورد، حساسيت كافي به خرج دهند؛ هرچند اگر نوزاد از سينه مادر تغذيه مي‌كند، وسيله‌هاي نوزاد در اين بخش نيز كاهش پيدا مي‌كند.

وسايل مورد نياز براي تغذيه نوزاد

شيشه شير با كيفيت

فلاسك آب گرم و ظرف مخصوص شير خشك

پارچه مخصوص آروغ‌گير و پيشبند

ملزومات شستشو شيشه شير

دستگاه شيردوش

پد سينه براي شيردهي

پمادهاي مخصوص زخم نوك سينه

يك بخش اضافي...

فهرست وسايل مورد نياز براي نوزاد پسر و دختر، به همينجا ختم نمي‌شود و مي‌تواند بسيار طولاني‌تر باشد؛ اما همانطور كه در ابتداي مقاله نيز ذكر كرديم، شايد خريد خيلي از وسايل ضروري نباشد و نتوان خيلي از اقلام را در فهرست وسايل واجب نوزاد گنجاند!

اما خب اگر باز هم دوست داريد بدانيد كه ديگر چه وسايلي را مي‌توان به عنوان وسايل مورد نياز بچه خريداري كرد، بد نيست كه نگاهي به فهرست زير، داشته باشيد:

دستمال مرطوب براي تعويض

زيرانداز تعويض

كرم سوختگي پاي نوزاد

كيسه آب گرم نوزاد

وسايل قنداق نوزاد

سرويس خواب مسافرتي

ساك مخصوص لوازم نوزاد و...

لوازم نوزاد را از كجا بخريم؟

براي خريد لوازم ضروري براي نوزاد و به خصوص خريد لباس نوزاد، ما فروشگاه اينترنتي «كارينو كيدز» (carinokids.com) را به شما معرفي مي‌كنيم؛ اين سايت، مرجعي مطمئن براي خريد لوازم سيسموني نوزاد است و با داشتن نماد اعتماد الكترونيكي، بدون شك به هنگام خريد، مي‌توانيد اطمينان كامل داشته باشد. در سايت كارينو كيدز، مي‌توانيد كامل‌ترين ست وسايل نوزاد را پيدا كنيد و هر چيزي كه نياز داريد، با بالاترين كيفيت و كمترين قيمت، تهيه نمائيد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۱:۵۹:۳۴ توسط:ممد موضوع:

آشنايي با بهترين سالن رنگ مو غرب تهران

آشنايي با بهترين سالن رنگ مو غرب تهران

اگر مي خواهيد احساس شادابي بيشتري داشته باشيد، ايجاد يك تغيير عمده در ظاهر بدون شك كمك كننده خواهد بود. اگر به دنبال ايجاد يك تغيير بزرگ در ظاهر خود هستيد، از عوض كردن رنگ مو خود غافل نشويد. از آنجايي كه مو عضو حساسي است و به راحتي آسيب مي بيند، حتما بايد رنگ مو خود را در مركز تخصصي اين كار انجام دهيد. به اين منظور در اين مقاله به معرفي بهترين سالن رنگ مو غرب تهران پرداختيم.

خانم ها در همه دوران ها همواره به دنبال راه هايي بوده اند كه زيبايي بيشتري به آنها ببخشد. از اين رو رنگ كردن مو از زمان روم باستان رواج داشته است. آنها تركيبات طبيعي و رنگي كه بر روي مو ايجاد مي كرد را مي شناختند. مثلا براي تيره كردن مو خود از ميوه بلوط استفاده مي كردند. و براي روشن كردن مو خود از مخلوط آهك، سديم بي كربنات و خاكستر چرب استفاده مي كردند.

سبك هاي رنگ مو در بهترين سالن رنگ مو غرب تهران

از گذشته تاكنون روش هاي جديدي براي رنگ مو ابداع شده است. در نتيجه مدل هاي متنوعي براي رنگ مو در مقابل افراد است. كساني كه قصد رنگ كردن مو خود را دارند، بايد از يك متخصص در اين زمينه كمك بگيرند. آرايشگران مي توانند با بررسي ويژگي هاي ظاهري شما رنگ و مدل مو اي كه به شما مي آيد را تشخيص دهند. در ادامه در مورد تعدادي از سبك هاي رنگ مو توضيحاتي ارائه مي كنيم.

هايلايت مو

در هايلايت در زمينه تيره مو، رگه هاي روشن ايجاد مي كنند. هايلايت با دو روش كلاه و فويل مي تواند انجام شود. در اين روش رگه هاي روشن بايد با الگوي خاص و منظمي در ميان مو تيره پخش شود.بيبي لايت مو

اين روش شبيه به هايلايت است ولي طبيعي تر و نا محسوس تر است. تفاوت بيبي لايت با هايلايت در اين است كه در بيبي لايت رگه هاي روشن مو را باريك تر و نزديك تر به هم انتخاب مي كنند. اين روش سن فرد را جوان تر نشان مي دهد به همين دليل طرفداران زيادي دارد. اين روش وقتگير تر از هايلايت است.

لولايت مو

روش لولايت دقيقا برعكس هايلايت است. يعني در آن رگه هاي تيره به جاي روشن ايجاد مي شود. اين رنگ تيره بايد يك تا سه درجه تيره تر از زمينه مو باشد.

بالياژ مو

اين روش نوعي هايلايت است. با اين تفاوت كه نظم خاصي در آن وجو ندارد و رنگ رگه هاي بين مو از پايين تر از ريشه شروع مي شود. و رنگ رگه ها هر چه به سمت ساقه مو حركت مي كنيم پر رنگ تر مي شود. در بالياژ ريشه مو تيره و ساقه مو روشن است. اين روش مي تواند برعكس هم انجام شود، يعني ريشه روشن و ساقه تيره باشد كه به آن بالياژ برعكس مي گويند.

بهترين سالن رنگ مو غرب تهران چه ويژگي هايي دارد؟

رنگ كردن به دليل حساسيت بالاي مو بايد در سالن هاي زيبايي تخصصي رنگ مو انجام شود. بهترين سالن رنگ مو غرب تهران بايد ويژگي هايي داشته باشد تا شما بتوانيد به كار آن اطمينان كنيد. مهم ترين اين ويژگي ها عبارت است از:

وجود كادر مجرب و ماهر

كاركنان سالن زيبايي كاملا بايد به كار خود وارد باشند. يعني بتوانند با توجه به ويژگي هاي ظاهري و سليقه فرد بهترين رنگ مو مناسب را به فرد توصيه كنند. همچنين بايد با تركيب رنگ ها با هم به خوبي آشنا باشند. بايد بدانند كي رنگ شسته شود تا به مو آسيبي نرسد.استفاده از مواد با كيفيت در عين داشتن هزينه معقول

در بازار برند هاي متنوع و زيادي براي رنگ مو وجود دارد. بعضي از اين برند ها به واسطه قيمت كمتر كيفيت پاييني دارند و به راحتي به مو آسيب ميزند. بهترين سالن رنگ مو بايد از موادي استفاده كند كه كيفيت مطلوبي داشته باشد و كمترين آسيب را به مو وارد كند. در عين حال نبايد قيمت هاي نجومي داشته باشد.

مواد استفاده شده در بهترين سالن رنگ مو غرب تهران چگونه بايد باشد؟

همانطور كه ميدانيد مو عضو بسيار حساسي است. مو به راحتي آسيب مي بيند و تاثير مستقيم بر زيبايي ظاهر مي گذارد. از اين رو موادي كه در سالن هاي زيبايي براي رنگ كردن مو مشتري استفاده مي شود بايد از كيفيت خوبي برخوردار باشد. مارك هاي معتبري در بازار وجود دارد مثل  ويتامول، بيجوركا، گلد، فيتو و آلتيادو كه مي توان به كيفيت آنها اعتماد كرد.

ساير خدمات بهترين سالن رنگ مو غرب تهران

معمولا در بهترين سالن رنگ مو غرب تهران علاوه بر رنگ مو خدمات ديگر مربوط به مو انجام مي شود. خدماتي مثل كراتينه مو ، ويتامين تراپي مو، احياي مو و …. انجام اين كار ها همزمان با رنگ مو مي توانند به زيبايي بيشتر و تقويت مو شما كمك كند.

جمع بندي

اگر قصد داريد تغييري در ظاهر خود ايجاد كنيد، توصيه مي كنيم از رنگ كردن مو غافل نشويد. براي اين كار مي توانيد از خدمات بهترين سالن رنگ مو غرب تهران يعني نيكي ماندگار بهره ببريد. براي اطلاعات بيشتر در مورد خدمات سالن نيكي ماندگار با كارشناسان ما تماس بگيريد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۴:۳۲:۲۷ توسط:ممد موضوع:

بهترين كافه رستوران‌هاي مشهد (8 مورد معروف!)

در اين متن در رابطه بهترين كافه رستوران‌هاي مشهد صحبت مي‌كنيم و مكان‌هاي مهمي را به شما عزيزان پيشنهاد مي‌دهيم. اگر شما هم قصد سفر به اين شهر زيبا را داريد، حتماً تا به انتها با ما همراه باشيد. همان‌طور كه همه مي‌دانيم، شهر مشهد از نظر جاذبه گردشگري و تفريحي يكي از بهترين شهرها بوده و علاوه بر اين داراي زيارتگاه بزرگي براي مسلمان‌ها است. به همين دليل طرفداران بسياري داشته و بايد در رابطه با كافه رستوران‌هاي آن اطلاعاتي داشته باشيم.

دليل انتخاب بهترين كافه رستوران‌هاي مشهد

قبل از بيان هر نكته‌اي بايد بدانيم كه دليل انتخاب موارد نام برده شده در سطرهاي پايين‌تر چيست. يكي از مهم‌ترين مواردي كه در انتخاب رستوران‌هاي مشهد مهم است، كيفيت غذا و نوع مواد به‌كاررفته براي تهيه آن خواهد بود. به عبارتي ديگر بايد توجه داشته باشيم كه مواد اوليه براي تهيه غذا كيفيت بالايي داشته و تازه باشند. اگر قصد يك سفر با قطار داريد، براي تهيه بليط قطار تهران مشهد رفت و برگشت از خدمات قطارهاي فدك استفاده كنيد. 

علاوه بر اين نظافت هم بحث بسيار مهمي است كه در بهترين رستوران‌هاي مشهد به‌طور كامل رعايت خواهد شد. همچنين بايد توجه داشته باشيم كه نوع برخورد پرسنل رستوران هم بسيار مهم و حائز اهميت است. با ما همراه باشيد تا در ادامه به بررسي بهترين كافه رستوران مشهد بپردازيم.

كافه پيانو

بهترين رستوران‌هاي مشهد

 1. رستوران پسران كريم: اين مورد يكي از محبوب‌ترين رستوران‌هاي مشهد است كه داراي چند شعبه بوده و در تمامي آن‌ها خدمات بسيار خوبي ارائه خواهد شد. يكي از مهم‌ترين دلايل برتري رستوران معرفي شده اين است كه غذاهاي آن با بهترين مواد اوليه تهيه خواهند شد. قيمت مناسب دومين دليل انتخاب رستوران پسران كريم است.

 2. رستوران معين درباري: اين مورد از رستوران‌هاي مشهد داراي تجربه كاري حدود 100 سال بوده و در تمام اين مدت مردم از كيفيت غذاهاي آن راضي بودند. شما هم مي‌توانيد مانند بسياري از افراد براي صرف يكي از وعده‌هاي غذايي خود به آنجا رفته تا كيفيت زبان زد آن را تجربه كنيد.

 3. كافه رستوران خيابان سي‌ام: اين كافه رستوران داراي منظره بسيار زيبايي است. اگر شما هم مانند بسياري از افراد به منظره‌هاي خاص علاقه داشته و مي‌خواهيد تجربه متفاوتي داشته باشيد، حتماً به اين كافه رفته و در آنجا خاطرات خوبي رقم بزنيد.

 4. كافه رستوران لئون: اين مورد يكي از بهترين كافه‌هاي مشهد است كه علاوه بر فست و فود، غذاهاي سنتي ايراني هم در منو خود دارد. درصورتي‌كه دنبال فضايي شيك و مدرن هستيد، حتماً اين گزينه را امتحان كنيد.

 5. كافه رستوران 1860: اين كافه رستوران يكي از متفاوت‌ترين نمونه‌هايي است كه به شما عزيزان پيشنهاد مي‌كنيم. شما مي‌توانيد براي داشتن تجربه بسيار خاص به آنجا برويد. درصورتي‌كه خود يا يكي از دوستان شما به سبك‌هاي كابوي علاقه داريد، كافه رستوران 1860 بهترين گزينه براي شما خواهد بود.

 6. كافه رستوران هاليديز: شايد شما هم مانند بسياري از افراد براي صرف صبحانه به دنبال كافه رستوران خوبي باشيد. همان‌طور كه مي‌دانيد بعضي از كافه‌ها براي وعده صبحانه مورد خاصي را ارائه نمي‌دهند. درصورتي‌كه شما هم به وعده صبحانه اهميت فراواني مي‌دهيد، حتماً براي صرف اين وعده كافه رستوران هاليديز را انتخاب كنيد.

 7. كافه رستوران ديت: درصورتي‌كه شما جزو افرادي هستيد كه براي تفريح يا استراحت به شهر زيبا مشهد سفر نكرده و قرار كاري داريد، حتماً كافه رستوران ديت را انتخاب كنيد و در فضاي شيك و آرام آن تمركز لازم را به دست بياوريد.

 8. كافه رستوران پيانو: اين مورد بيشتر به سبك كافه بوده و تا حدي از رستوران دور شده است اما شما مي‌توانيد براي داشتن يك فضاي دنج و آرام روي آن حساب كنيد. كافه پيانو طبق تجربه غذاهاي قابل قبولي داشته و محيط آرام آن سبب آرامش خاصي خواهد شد.

بهترين كافه هاي مشهد در هاشميه

قيمت در انتخاب بهترين كافه رستوران‌هاي مشهد چه تأثيري دارد؟

قطعاً مي‌دانيم كه قيمت و هزينه پرداختي در تمامي موارد مهم بوده و نمي‌توان از اهميت آن غافل شد. به همين دليل بايد بگوييم كه قيمت هم تا حدي در انتخاب كافه رستوران‌هاي مشهد يا هر شهر ديگري مهم خواهد بود اما اولويت اول را نبايد به آن اختصاص داد. به عبارتي ديگر زماني كه قرار است به يكي از كافه رستوران‌هاي شهري برويد، قبل از هر چيزي بايد به كيفيت غذاي آن اهميت بدهيد.

درصورتي‌كه يكي از كافه‌ها داراي قيمت بسيار كمي بوده اما كيفيت غذاي آن پايين باشد چه ارزشي دارد؟ در اين چنين مواردي بايد چندين برابر براي درمان و رفع مسوميت خود خرج كنيد؛ درحالي‌كه اگر از همان ابتداي كار براي صرف وعده خاصي به كافه رستوران خوبي رفته بوديد، قطعاً هزينه‌هاي كم‌تري را پرداخت مي‌كرديد.

جمع‌بندي

در نهايت تمامي مطالب بالا را به اين شكل مي‌توان بيان كرد كه بهترين كافه رستوران‌هاي مشهد شامل مواردي هستند كه كيفيت غذاي بسيار خوبي خواهند داشت. علاوه بر اين نظافت حرف اول را در اين كافه رستوران‌ها زده و نيازي نيست از اين بايت نگراني خاصي داشته باشيد. همچنين بايد بدانيم كه كافه رستوران‌هاي منتخبي داراي قيمت مناسبي بوده و از اين بابت هم مشكلي نخواهد بود.

كافه پيانو، كافه رستوران ديت، كافه رستوران 1860 و ... جزو مواردي بودند كه در سطرهاي بالاتر به‌عنوان بهترين كافه رستوران‌هاي مشهد نام برده شدند. تمامي موارد نام برده شده در سطرهاي بالاتر طبق صحبت تمامي كساني است كه بارها از اين كافه رستوران‌ها استفاده كردند و راضي بودند.

منبع: قطار فدك
   برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۴:۲۱:۲۸ توسط:ممد موضوع:

بهترين روش كاشت مو

بهترين روش كاشت مو اگر شما در دسته افرادي هستيد كه دچار طاسي و كم پشتي مو شده‌ايد ميتوانيد با مراجعه به پزشك متخصص مو و همچنين مشورت با مشاوران كلينيك‌هاي كاشت مو ، از اين روش استفاده كنيد.

دلايل زيادي براي ريزش مو وجود دارد از جمله عوامل ژنتيكي و موروثي . اين موارد از اصلي‌ترين دلايل ريزش مو به حساب مي‌آيد. از ديگر دلايل ريزش مو در  افراد ميتوان به استفاده مداوم از لوازم گرمايي، اتوي مو، عوامل هورموني، انتخاب نادرست شامپوي مو و استفاده مداوم از رنگ‌هاي شيميايي اشاره كرد.

عمل كاشت مو روش‌هاي زيادي دارد كه پزشك بعد از انجام معاينات با توجه به سن و وضعيت بدن شما تصميم ميگيرد كه از چه روشي براي شما استفاده كند. حال اگر شما تصميم گرفته‌ايد كه كاشت مو را انجام دهيد و دنبال اطلاعات در مورد آن هستيد بهتر است با ما در اين مقاله همراه باشيد.

كاشت مو چيست؟

كاشت مو يكي از پرطرفدارترين و موثرترين عمل‌ها به حساب مي‌آيد. در اين روش فوليكول‌هاي پرتراكم سر را جدا مي‌كنند و در بخش فوليكول‌هاي كم تراكم قرار مي‌دهند. يعني به طور عاميانه، كاشت مو يك عمل جراحي است كه در اين عمل، موها را به نقاط طاس، نازك يا كم موي پوست سر منتقل مي‌كند.

در اين روش فوليكول‌هاي آسيب ديده ترميم مي‌شوند. بر اساس پژوهش‌هاي انجام شده از هر پياز مو يك الي چهار تار مو رشد مي‌كند كه در روش كاشت مو به دليل استفاده از روش‌هاي جديد از تغيير و يا دستكاري ريشه مو را انتقال مي‌دهند.

در يك جلسه از كاشت مو كه معمولا يك روز طول مي‌كشد، 1500 تا 3000 گرافت مو را بهم پيوند ميز‌نند. اين عمل به صورت سرپايي انجام مي‌شود. البته مانند هر عمل زيبايي براي نتيجه بهتر بايد كارهايي قبل و بعد از عمل انجام دهيد.

در زمان شروع عمل به كف سر شما بي حسي زده مي‌شود. به همين دليل درحين عمل افراد هيچ دردي را حس نمي‌كنند. اما ممكن است بد از گذشت زماني از عمل، مقدار كمي از درد را حس كنند كه امري طبيعي است. مقدار درد طوري نيست كه نتوانيد كارهاي روزانه خود را انجام ندهيد. بلكه نياز به كمي استراحت داريد و به راحتي ميتوانيد كارهاي روزانه خود را انجام دهيد. در نهايت بعد از گذشت 3 تا 5 روز مي‌توانيد نتيجه كار را ببينيد. با توجه به مهارتي كه پزشك شما دارد كاشت مو تا 98 درصد ميتواند با موفقيت به نتيجه برسد.

كاشت مو و بهترين روش كاشت مو

انواع روش‌ كاشت مو

كاشت مو روش‌هاي زيادي دارد كه ميتوانيد يكي از اين روش‌ها را با مشورت پزشك خود انتخاب كنيد.

 • كاشت مو به روش FUT يا FUSS

اين روش يكي از قديمي ترين روش‌هاي كاشت مو به حساب مي‌آيد. به همين دليل زمان استفاده از اين روش بيمار را بيهوش مي‌كردند و با استفاده از روش جراحي فلپي از بانك مو را براي استفاده از اين روش برمي‌دارند. اين روش عوارض زيادي را با خود همراه داشت. عوارضي چون دردهاي بعد از عمل، باقي ماندن جاي بخيه، احتمال نگرفتن كاشت‌هاي انجام شده و در نهايت بيهوشي. بعد از گذشت مدتي روش‌هاي جديدي پديد آمد به همن دليل استفاده از اين روش كاهش يافت. از مزاياي اين روش ميتوان به شانس برداشتن گرافت مو از بان مو بسيار زياد است.

براي انجام عمل كاشت مو به روش FUT ، جراح شما مراحل زير را دنبال مي كند:

 1. جراح با استفاده از چاقوي جراحي، تكه‌اي از پوست سر شما را برمي‌دارد. اين قسمت معمولاً از پشت سر شما برداشته مي‌شود. اندازه نوار معمولاً حدود 6 تا 10 اينچ طول دارد. اما مي‌تواند از گوش به گوش ديگر كشيده شود.
 2. ناحيه‌اي كه پوست سر برداشته شده را با بخيه مي‌بندند.
 3. جراح شما و دستيارانش نوار پوست سر را با چاقوي جراحي به قطعات كوچكتر جدا مي‌كنند. آنها ممكن است قطعه را به 2000 قطعه كوچكتر تقسيم كنند كه گرافت ناميده مي شود. برخي از اين گرافت‌ها ممكن است هر كدام فقط يك تار مو داشته باشند.
 4. جراح با استفاده از يك سوزن يا تيغ، سوراخ‌هاي كوچكي در پوست سر شما ايجاد مي‌كند كه در آن مو كاشته مي‌شود.
 5. جراح موهاي قسمت برداشته شده از پوست سر را وارد سوراخ‌هاي ايجاد شده سر مي‌كند. كه اين مرحله در عمل كاشت مو پيوند ناميده مي‌شود.
 6. سپس محل‌ جراحي را با بانداژ يا گاز مي‌پوشانند.

تعداد خاصي از پيوندهايي كه دريافت مي‌كنيد به موارد زير بستگي دارد:

 • نوع موي شما
 • اندازه محل پيوند
 • كيفيت (از جمله ضخامت) مو
 • رنگ مو

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۴۹:۴۷ توسط:ممد موضوع:

روز مادردرجهان


روز مادر، سالي يكبار در اكثر كشورهاي جهان تجليل مي شود. اما اين روز مثل روز جهاني زن نيست كه در همه جهان در يك روز (8 مارس) تجليل شود، اكثر كشورها اين روز را در روزهاي مختلف ماه مي تجليل مي كنند. كشورهاي كه روز مادر را در يكشنبه دوم ماه مي جشن مي گيرند، عبارت اند از:

امريكا، كانادا، استراليا، نيوزيلاند، جاپان، ماليزيا، فليپين، سنگاپور، بنگلاديش،چين، هانگ كانگ، تايوان، دنمارك، بلجيم،اتريش، سويزرليند،جرمني، فنليند، نيدرلند،جمهوري چك، سلواكيا، كروشيا،ايتاليا، تركيه، يونان، برازيل، انگولا، چلي، كولومبيا، كيوبا، ايكوادور، هاندوراس، جامايكا، مالتا، پيرو، اروبا، بهاماس، باربادوس، برمودا، بنيري، افريقاي جنوبي، يوروگوا، ونزويلا و زيمبابوي.

كشورهاي هنگري، ليتوانيا، پرتگال و هسپانيا در اولين يكشنبه ماه مي ، فرانسه، جمهوري دومينيكن، هايتي و سويدن در آخرين يكشنبه ماه مي، كورياي جنوبي و البانيا به تاريخ دهم ماه مي ( روز والدين)، كشور هاي هند، پاكستان، سنگاپور، عمان، قطر، مكسيكو، گواتيمالا و السلوادور به تاريخ دهم ماه مي، پولند به تاريخ 26 ماه مي، بوليويا به تاريخ 27 ماه مي، نيكاراگوا به تاريخ 30 ماه مي جشن روز مادر را برپا مي كنند.

روز مادر در كشور هاي البانيا، بلغاريا، رومانيا، بلاروسيه، اوكراين، بوسنيا و هرزه گوينا، صربستان، مونتينگرو، سلوانيا، مكدونيا و ويتنام به تاريخ هشتم مارچ كه روز جهاني زن نيز مي باشد، تجليل مي گردد. تو همه كشورها براي اين روز بزرگ مراسم و جشن هاي بزرگي ميگيرن  آهنگ شاد ، آهنگ جديد براي روز مادر اجرا ميكنن و محيطشونو شاد ميكنن قدر عزيزانمان رو قبل از دست دادن بدونيم و بهشون محبت كنيم 

روز مادر در كشور هاي عربي مثل بحرين، مصر، لبنان، سوريه، فلسطين، كويت، سعودي و يمن به تاريخ 21 مارس كه روز اول بهار است، و در گرجستان به تاريخ 3 مارس، در اسرائيل به تاريخ 30 جنوري و در ارمنستان به تاريخ 7 آوريل، در تايلند به تاريخ 12 آگوست ( روز تولد ملكه سريكيت كيتيا كارا) و در كاستاريكا به تاريخ 15 آگوست و در ارجنتاين به تاريخ دومين يا سومين يكشنبه ماه اكتبر و در روسيه در آخرين يكشنبه ماه نوامبر و در پانامه به تاريخ 8 دسامبر و در اندونيزيا به تاريخ 22 دسامبر روز مادر تجليل مي گردد.

C:UsersomidDesktopmothers-day-1.jpg


در دنياي امروز كه اكثر محبت ها و عشق ها از ذهن افراد نشات گرفته و با حساب دو دوتا چهار تا عاشق مي شوند و محبت پيدا مي كنند، اين مادر است كه عشقش را با قلبش به طور ذاتي و فطري لمس ميكند در بسيار از كشور ها با زبان هاي مختلف بياين و آهنگ براي روز مادر اجرا ميكنن و تقديم به مادر كشورشان ميكنيد 


مادر كه در تمام اقليم ها و تمدن ها از جايگاه والايي برخوردار است. مادري كه در اجتماع يك جامعه ي موفق مي تواند نه تنها نقش سازنده اي در پرورش و تربيت كودك خود بلكه در پرورش و رشد فرهنگ جامعه نيز تاثير گذار باشد؛ زيرا همان فرزند قرار است به همراه فرزندان ديگر با حضورشان آن جامعه را ساخته و رونق دهند.


در ايران نيز براي گرامي شمردن اين جايگاه والا و قدر داني از اين مقام رفيع روز ولادت حضرت صديقه ي كبري فاطمه ي زهرا (س) را به عنوان نماد يك مادر مطهر و زن فداكار “روز مادر” نام گذاري كرده اند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۰۰:۳۸ توسط:ممد موضوع:

آلبوم جديد ماكان بند

به گفته گروه ماكان، آلبوم قرار بود در بهمن ماه منتشر شود اما به دلايلي اين كار لغو شد و در نهايت، ماكان بند آلبوم نقاشي را در 28 اسفند ماه سال 1400 پخش و به فروش رساند. تمامي ماكاني ها و ترانه دوست داران اين آلبوم شنيدني را دوست داشتند و درواقع آلبوم نقاشي، با استقبال خيلي زيادي مواجه شد.


C:UsersomidDesktopnaghashi-Macan-band.ir.jpg

ليست كامل 16 ترك آلبوم نقاشي را مشاهده مي كنيد:


    آسه آسه

    بي تقلب

    بي چتر

    حالا كه اومدي

    نقاشي

    زمستون

    دوست دارم

    حق بده

    خواب بودم

    گردنم بنداز

    سادگيات

    نديدم

    بيا

    فيلم

    دوره گرد

    حيف


كه هر 16 تا آهنگ به مرور در آلبوم نقاشي ماكان بند در سايت ماكان بند قرار ميگيرد و ميتوانيد اين شعري هاي بينظير را به صورت كامل از اين سايت دانلود كنيد.


آلبوم ديوونه بازي اولين آلبوم ماكان بند قبل از نقاشي بود كه در سال 1395 منتشر شد. از بهترين آهنگ هاي دلي ميتوان به آهنگ نارنجي امير مقاره اشاره كرد كه تيكه اي از اين آهنگ قبلا پخش شده است و قرار است در 26 فروردين نيز به صورت كامل منتشر شود. شما ميتوانيد اين آهنگ را از سايت هاي معتبري مثل آپ سانگ  نيز دانلود كنيد.

اگر آهنگ هاي سبك پاپ را دوست داريد، پيشنهاد ميكنيم حتما به سايت آپ سانگ سر بزنيد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۲:۵۵:۵۰ توسط:ممد موضوع:

newsarchive

newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive    newsarchive        


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۲:۴۲:۴۲ توسط:ممد موضوع:

راهنماي خريد و استفاده از كولر گازي جي پلاس

راهنماي خريد و استفاده از كولر گازي جي پلاس

ميزان سرمايش كولر هاي گازي نسبت به كولرهاي آبي بيشتر است و چند سالي است كه در كشورمان حتي در مناطق گرم و خشك مردم بيشتر به استفاده از كولرهاي گازي روي آورده اند. متاسفانه به دليل تحريم هايي كه در سال هاي اخير با آن رو به رو هستيم امكان ورود خيلي از برندهاي خارجي در ايران غير ممكن مي باشد. اما با وجود اين تحريم ها برندهاي توليدي داخلي موفق تر از قبل به فعاليت پرداختند. كولر گازي جي پلاسيك كولر پرقدرت و با توان سرمايشي و گرمايشي بالا مي باشد كه محصول شركت قدرتمند چي پلاس يا همان گلديران سابق با تجربه 30 سال موفقيت در زمينه خدمات لوازم خانگي مي باشد. اگر شما هم براي خريد كولر گازيبه دنبال يك برند معتبر مي باشيد كه از كاركرد آن خيالتان آسوده باشد و سالهاي سال برايتان با قدرت كار كند ما به شما خريد كولر گازي جي پلاسرا پيشنهاد مي كنيم. با ما همراه باشيد تا بيشتر با اين كولر با كيفيت آشنا شويد.

در روزهاي گرم تابستان وجود يك كولر گازي قوي كه بتواند قدرت خنك كنندگي خوبي داشته باشد و ميزان مصرف برق آن نيز كم باشد بسيار مهم مي باشد. برند جي پلاس جهت تامين آسايش شما در روزهاي گرم تابستان و حتي روزهاي سرد زمستان تمام تلاشش را مي كند تا شما ضمن خريد اينترنتي كولر گازي جي پلاس از سايت هاي معتبر مثل مجموعه لوازم خانگي روديكا، باكيفيت ترين محصولات را با نازلترين قيمت تهيه كنيد. 

كولر گازي جي پلاس

 

 چرا كولر گازي چي پلاس بخريم؟

جي پلاس يك برند تازه نفس است كه در همين زمان كم در هر دو منطقه گرمسيري و معتدل امتحانش را خوب پس داده است. كولر گازي جي پلاس با مصرف بهينه انرژي به دليل استفاده از اينورتر تا حدود 60 درصد در هزينه برق نيز صرفه جويي مي كند. قيمت كولر گازي جي پلاس نيز در مقايسه با ساير برندهاي داخلي و خارجي بسيار به صرفه تر است و به همين دليل بيشتر از ساير برندها خواهان دارد. در ساخت قطعات داخلي كولر گازي جي پلاس از باكيفيت ترين قطعات الكترونيكي استفاده شده است كه باعث مي شود ميزان خرابي اين دستگاه كاهش پيدا كند. البته اين هم بايد ذكر كنيم كه كولر گازي جي پلاس زير نظر مهندسين مجرب و كار‌آزموده و طبق استانداردهاي موجود در برند ال جي و با  همان خط ويژه، توليد و روانه بازار مي شود. 

مزيت هاي كولرهاي گازي جي پلاس

كولرهاي گازي جي پلاس در ظرفيت هاي 9000 تا 30000 در بازار موجود مي باشند و به راحتي بر روي ديوار نصب مي شوند. وزن اين دستگاه نسبت به ساير برندها كمتر مي باشد و از نظر ابعاد و شكل ظاهري بسيار مناسب است به طوري كه فضاي كمتري را اشغال مي كند. در سيستم تصفيه هواي كولر گازي جي پلاساز بهترين و با كيفيت ترين فيلتر هاي چند لايه استفاده شده است به گونه اي كه از ورود گرد و غبار به فضاي داخلي جلوگيري مي كند. همچنين صداي اين دستگاه بسيار پايين مي باشد. اين موضوع در محيط هاي اداري، درماني و يا در منازل در هنگام استراحت و خواب بسيار اهميت پيدا مي كند . يكي ديگر از مزيت هاي كولر گازي جي پلاسدارا بودن قابليت گرمايشي در مدلهاي مختلف اين برند مي باشد كه باعث مي شود نه در سرما و نه در گرما نگران تنظيم دماي محيط‌تان نباشيد.

كولر گازي جي پلاس

موتور كولر هاي گازي قلب آنها مي باشد كه در صورت از كار افتادن، ديگر كولر كارايي ندارد. كندانسور كولر گازي جي پلاساز با‌كيفيت ترين آلياژ درجه يك تهيه شده است و در برابر آب و هواي مختلف آسيب نمي بيند. پرتابش باد در اين كولرها در چهار جهت انجام مي شود و اين نوع پرتابش باد به خنك كنندگي سريعتر و بهتر محيط بسيار كمك مي كند. همچنين امكان قابليت تنظيم جهت وزش باد نيز در انواع مختلف مدل هاي كولر گازي جي پلاسموجود مي باشد. علاوه بر اين وجود خاصيت توربو در كولرهاي گازي جي پلاس به شما اين امكان را مي دهد تا در روزهاي گرم‌تر سريعتر دماي محيط شما كاهش يابد و به دماي مطلوب برسد. يكي از ويژگي هاي ديگر كولر هاي گازي جي پلاس خاصيت dry مي باشد كه موجب حذف رطوبت اضافي هوا شده و باعث مطبوع شدن هواي محيط مي شود. هم چنين با قرار دادن يكي سري تنظيمات دلخواه در ويژگي I set up مي توانيد با هر بار روشن شدن كولر‌تان را در همان تنظيمات باقي بگذاريد. اما كدام مدل را براي خريد آنلاين كولر گازي جي پلاسانتخاب كنيم ؟

كولر گازي جي پلاس


كدام مدل كولر جي پلاس را بخريم؟

بي شك مي توان گفت همه مدل هاي كولر هاي برند جي پلاس عالي و با كيفيت هستند و شما در زمان انتخاب و سفارش بايد به متراژ محل مصرفي خود دقت كنيد. در ليست فروش اين برند پنج مدل براي مناطق معتدل طراحي شده است و 2 مدل براي مناطق گرمسيري. در همه مدل هاي موجود اينورتر موجود است كه در مصرف انرژي بسيار تاثير گذار است. در كولرهاي گازي جي پلاس زماني كه دما به حد مطلوب برسد كندانسور با كاهش دور موتور دما را در همان درجه نگه مي دارد و خاموش نمي شود. اين كار در كاهش مصرف انرژي بسيار موثر مي باشد. كولر گازي جي پلاس GACTM24L1يكي از انواع مدل هاي برند جي پلاس مي باشد كه در مناطق گرم و معتدل كارايي دارد. اين كولر كارآمد داراي ويژگي هاي زير مي باشد:

 • مصرف بهينه انرژي يا  Eco 

 • پرتاب باد به  چهار جهت

 • قابليت سرمايشي و گرمايشي

 • قابليت Dry

 • قابليت I set 

 • سرمايش 24000 و گرمايش 25000

كولر گازي جي پلاس

 

نحوه خريد و سفارش آنلاين كولر گازي جي پلاس

امروزه خريد اينترنتي بيشتر از خريد حضوري طرفدار دارد، زيرا شما نيازي نيست زمان زيادي را براي چرخيدن در خيابان ها براي جست و جو محصول مد نطر‌تان صرف كنيد و بدون آشنايي با خصوصيات محصول مد نظر‌تان خريدي انجام دهيد. اين مسئله در شهر هاي بزرگ بيشتر اهميت پيدا مي كند. در خريد اينترنتي بدون اينكه ساعت هاي طولاني را در ترافيك بگذرانيد و تعداد محدودي مغازه را بگرديد، به راحتي با يك سرچ در اينترنت مي توانيد هم درباره كالاي مدنظرتان اطلاعات كافي به دست بياوريد و هم مناسب ترين خريد را انجام دهيد. به همين جهتخريد آنلاين كولر گازي جي پلاسدر تهران بسيار رايج تر مي باشد. اما  فرقي نمي كند شما ساكن كدام شهر ايران زمين باشيد. كافي است به راحتي با مراجعه به سايت لوازم خانگي روديكامحصولتان را انتخاب كنيد و در كمترين زمان ممكن در مقصد مورد نظرتان تحويل بگيريد. مجموعه روديكا با داشتن ليست وسيعي از لوازم خانگي با انواع برند هاي معتبر از جمله برند جي پلاس با هدف حفظ رضايتمندي مشتريان، روياي شما را براي خريد انواع لوازم خانگي مورد نيازتان فراهم آورده است. كافي است لذت يك خريد را با روديكا تجربه كنيد تا اين مجموعه را همواره در صف اول مراكز خريد كالاهاي مورد نيازتان قرار دهيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۰۰:۰۲ توسط:ممد موضوع:

طرز تهيه ميلك شيك خرما در كمتر از 5 دقيقه!

شيك خرما نوعي ميلك شيكي است كه با خرما درست مي شود. منشا اين نوشيدني در دره كواچلا در كاليفرنيا است. البته ما هم در ايران از اين شيك به عنوان يك ماده پر كالري استفاده مي‌كنيم. اين نوشيدني معمولا در روزهاي تابستاني توسط مردم مورد استفاده قرار مي‌گيرد ولي بسياري از ورزشكاران از آن به عنوان يك نوشيدني بعد از تمرين‌هاي سخت هم استفاده مي‌كنند. با بخش آشپزي مجله اينترنتي باحال مگ همراه باشيد. 

چرا تهيه شيك خرما را توصيه مي‌كنيم؟

ميلك شيك خرما يك نوشيدني سالم و خوش طعم است كه براي سلامتي ما بسيار مفيد است. حاوي بسياري از ويتامين ها و مواد مغذي است كه به قوي و سالم ماندن ما كمك مي‌كند. به طور مشابه، مي توان آن را در هر زماني از روز مصرف كرد، مانند بعد از ورزش يا قبل از رفتن به سر كار در صبح. ميلك شيك حاوي تمام مواد معدني ضروري مانند پتاسيم، سديم، كلسيم و آهن است. همچنين فوايد زيادي براي سلامتي از جمله تأثير مثبت بر قلب، مغز و بدن دارد. ميلك شيك خرما براي متابوليسم ما بسيار مفيد است زيرا ميلك شيك حاوي مواد مغذي سالمي است كه به بهبود سيستم گوارش ما كمك مي كند.


آيا مي‎توان از شيك خرما در صبحانه استفاده كرد؟

اين شيك يك گزينه عالي براي صبحانه است. اگرچه به دليل قند بالاتر، اغلب آن را به عنوان ميان وعده يا دسر ظهر مي‌خورم. با اين حال، پر از فيبر و پروتئين است كه به شما انرژي مي‌دهد و تا ناهار احساس سيري مي‌كنبد. همچنين سرشار از مواد مغذي، ويتامين‌ها و آنتي‌اكسيدان‌ها است و گياهي است.

مواد لازم 

 • نصف فنجان شير 

 • 3 فنجان بستني وانيلي

 • يك چهارم قاشق چايخوري پودر دارچين

 • ده عدد خرما رسيده و بزرگ

طرز تهيه ميلك شيك خرما 

ابتدا خرماها را بشوييد تا از ذرات كثيفي پاك شوند و سپس خشك شوند.  هسته‌‌هاي آنها را از داخل جدا كنيد. همه مواد را درون مخلوط كن ريخته تا مواد با هم مخلوط و يكدست شوند. در ليوان ريخته و با عسل يا سس كارامل بريزيد و با خامه فرم گرفته يا تكه هاي موز تزيين كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۴۴:۲۷ توسط:ممد موضوع:

ارز ديجيتال : سرمايه گذاري امن

 

امروزه كمتر كسي پيدا مي شود كه از خدمات آنلاين استفاده نكرده باشد. ارزهاي ديجيتال نيز مانند ساير فناوري هاي ايجاد شده بر روي بستر اينترنت پتانسيل بالايي براي تغيير بخش هاي بزرگي از زندگي روزمره مردم دارند. ارزهاي ديجيتال و بسترهاي آنان مدرن ترين فناوري ارائه شده در بخش خدمات مالي محسوب مي شوند.

اما برخلاف سيستم هاي مالي سنتي، اين ارزها به صورت توزيع شده ساخته شده اند و هيچ نهاد مركزي خاصي بر روي آنها كنترلي ندارد. تمامي مبادلات انجام شده در بازارهاي مربوط به آنان به صورت شفاف بوده و مبادلات مربوط به هر ارز به راحتي قابل بررسي است.

از اين رو هر فرد و يا فعال در بازار ارزهاي ديجيتال خود مي تواند به صورت يك ناظر بر تراكنش ها و مبادلات نيز عمل نمايد. داشتن جامعه چندان بزرگي از ناظران بالقوه باعث شده است كه مبادله دارايي ها بر روي بستر ارزهاي ديجيتال نسبت به سيستم هاي مالي سنتي امنيت بالاتري داشته باشد. امنيت بالا، مقياس پذيري فوق العاده و نيز انطباق بسيار مناسب اين فناوري با كسب و كارهاي آنلاين باعث شده است كه شمار زيادي از افراد به دنبال آموزش ارز ديجيتال باشند. 

كاربردهاي ارزهاي ديجيتال

ارزهاي ديجيتال بر روي بستري تحت عنوان بلاكچين ساخته شده اند كه خود يك فناوري مدرن براي ذخيره سازي داده ها به صورت غير متمركز است. به عبارت ديگر پايگاه داده اي است كه به طور همزمان تمامي افراد نسخه اي از آن را بر روي دستگاه خود دارند. بر روي بلاكچين همانند پايگاه هاي داده متمركز مي توان انواع مختلفي از داده ها را ذخيره نمود.

از محبوب ترين كاربردهاي بلاكچين استفاده از آن براي ذخيره داده هاي مربوط به تراكنش هاي ارزهاي ديجيتال است. در اين حالت ارزهاي ديجيتال و تراكنش هاي آنها به صورت رمزگذاري شده بر روي بلاكچين ذخيره مي شوند؛ به همين دليل گاهي به ارزهاي ديجيتال، رمز ارز نيز اطلاق مي شود.

در سري آموزش رمزارز نعيم حشم بان كاربرد هاي مختلف ارزهاي ديجيتال به تفصيل گنجانده شده است. براي مثال برخي از ارزهاي ديجيتال با ارزش مانند تتر به صورت استيبل كوين ارائه شده و ارزش ثابتي برابر يا يك دلار دارند؛ بنابراين، اين ارزها گزينه هاي مناسبي براي مبادلات آنلاين به شمار مي روند.

برخي از ارزهاي ديجيتال ديگر مانند بيت كوين داراي ارزش بالايي بوده و بسياري از مردم آن را طلاي مدرن مي نامند. از اين رو اين گونه ارزها گزينه هاي بسيار مناسبي براي سرمايه گذاري هاي بلند مدت در نظر گرفته مي شوند. 

بهترين بازي هاي ارز ديجيتال براي كسب درآمد

يكي از كاربرد هاي اين ارزها كه شايد بيشترين جذابيت را براي علاقه مندان به آموزش ارز ديجيتال داشته باشد، استفاده در بازي ها است. اكنون بسياري از شركت هاي بازي سازي براي جذب هر چه بيشتر مخاطب اقدام به اضافه كردن فناوري هاي بلاكچين و ارزهاي ديجيتال به بازي هاي محبوب خود نموده اند.

در بخش كسب درآمد سري آموزش رمزارز نعيم حشم بان، بهترين بازي هاي ارز ديجيتال براي كسب درآمد آسان معرفي شده است. همچنين استراتژي هاي مناسب براي حداكثر سازي اين درآمد ها نيز تشريح شده اند. اگر چه گيمر هاي حرفه اي مي توانند از راه هاي متفرقه مانند استريم كردن گيم پلي خود درآمد جانبي داشته باشند، اما در بازي هاي مبتني بر ارز ديجيتال معمولا دو راه مستقيم براي كسب درآمد در نظر گرفته شده است.

راه اول كسب ارزهاي ديجيتال از پاداش هاي درون بازي ها است كه در اين روش بازيكن با انجام فعاليت ها و يا تكميل موفقيت آميز مراحل و ماموريت ها پاداش هايي دريافت كرده كه به طور مستقيم با ارزهاي ديجيتال قابل مبادله هستند.

راه دوم استفاده از توكن هاي غير مثلي و منحصر به فرد است. در اين روش كاراكترها و قدرت ها و مهارت هاي مربوط به آنان و يا ساير اقلام درون بازي مانند ماشين ها و يا زمين هاي مجازي و غيره به صورت توكن هايي منحصر به فرد و يكتا قابل معامله هستند. براي مثال موارد زير از پرطرفدارترين بازيهاي ارز ديجيتال به شمار مي روند:

Lightnite

در اين بازي از هر دو روش پاداش و توكن براي كسب درآمد استفاده مي شود. لايت نايت يك بازي رقابتي، هيجاني و چند نفره است كه بازيكن ها با از بين بردن حريف هاي خود و غارت متعلقات آنان مي توانند ارز ديجيتال بيت كوين را كسب كنند.

پاداش هاي اين بازي به صورت ساتوشي ارائه مي شود كه واحد خرد بيت كوين است. ساتوشي هاي كسب شده از اين بازي قابل انتقال به كيف پول هاي لايتنينگ بوده و از آنجا قابل مبادله خواهد بود. توكن هاي يكتاي اين بازي پوسته هاي لايت نايت نام دارند كه گاهي برخي از آن ها را مي توان با قيمت هاي مناسبي به فروش رساند.

Gods Unchained

بازي گادز انچيند بر خلاف بازي هاي ديگر از ابتدا بر روي فناوري بلاكچين توسعه داده نشده است، بلكه اقلام درون بازي به صورت توكن هاي يكتا ارائه شده و پس از ذخيره در كيف پول در بازارهاي خارج از بازي قابل فروش هستند. اين بازي به صورت كارتي است كه بازيكنان بايد كارت هاي آن را خريداري نمايند.

برخي از اين كارت ها بسيار كمياب بوده و قيمت هاي بالايي دارند. اين بازي محبوبيت بسيار بالايي دارد؛ از اين رو ارزش كارت هاي كمياب اين بازي بسيار زياد است. در سال 2019 يكي از كارت هاي آن با قيمتي بيش از 600 هزار دلار فروخته شد.

Farmers World

بازي فارمرز ورلد يا دنياي كشاورزان يكي از محبوب ترين و بهترين بازي هاي ارز ديجيتال در زمان حاضر است. همان طور كه از نام آن آشكار است اين بازي بر پايه فعاليت هاي مرتبط با كشاورزي ساخته شده است. بازي هاي سبك كشاورزي معمولا گيم پلي آرام و غير هيجاني دارند؛ اما دنياي كشاورزان يك استثنا است و بازيكنان مي توانند به مزارع ديگر حمله كرده و آنها را غارت كنند.

بازيكنان بايد با استفاده از استراتژي هاي مناسب، محصولات خود را افزايش داده و از مزرعه خود در برابر حمله ساير كشاورزان و نيز حيوانات وحشي دفاع نمايند. توكن و يا ارز ديجيتال اصلي اين بازي Gold نام دارد. ساير اقلام درون مزرعه نيز به صورت توكن هاي يكتا ارائه مي شوند. از اين رو بازيكن، صاحب اصلي آن اقلام به شمار رفته و به راحتي مي تواند آنها را به فروش برساند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۲۷:۰۱ توسط:ممد موضوع: